Igaunijas prezidente aicina atstādināt «pret gejiem nedraudzīgu» ministru

Igaunijas iekšlietu ministrs Marts Helme

«Lai viņi skrien uz Zviedriju,» tā par homoseksuāliem igauņiem izteicies Igaunijas iekšlietu ministrs Marts Helme (Mart Helme), kurš šobrīd līdzdarbojas iecerē par heteroseksuālas laulības jēdziena nostiprināšanu konstitūcijā. Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida (Kersti Kaljulaid) nosodījusi Helmes izteikumus kā nepiemērotus ministra amatam, vēsta vācu raidsabiedrība DW.

Igaunijas iekšlietu ministrs šādi izteicies laikā, kad viņa pārstāvētā Igaunijas Konservatīvā tautas partija (EKRE) cenšas panākt, lai kolēģi valdībā un koalīcijā piekrīt, ka Igaunijā tiek sarīkots referendums par laulības jēdzienu konstitūcijā. Ir iecerēts precizēt, ka laulība ir savienība starp vīrieti un sievieti līdzīgi, kā tas noteikts Latvijas Republikas Satversmē.

Lasiet arī: Igaunijā gatavo referendumu par laulības jēdzienu konstitūcijā

Martam Helmem intervijā vācu raidsabiedrībai DW uzdoti jautājumi par referenduma ieceri un viņa attieksmi pret līdzpilsoņiem ar viendzimuma seksuālo orientāciju. Viņš skaidrojis, ka ir būtiski sarīkot referendumu, «jo bez laulībām, bez tā, ka sievietes un vīrieši rada bērnus, nav nākotnes».

Viņam jautāts: «Vai geji uzbruks un pārpludinās Igaunijas nāciju?» Igaunijas iekšlietu ministrs uz to abildējis: «Lai viņi skrien uz Zviedriju. Tur visi pret viņiem izturas laipni.» Intervijas turpinājumā, runājot par šo pašu iedzīvotāju grupu, Helme sacījis: «Es tiešām pret viņiem neesmu draudzīgs.»

Augstākās amatpersonas nosoda

Ministra izteikumus pēcāk nosodījusi gan Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida, gan premjerministrs Jiri Ratass (Jüri Ratas). Kaljulaidas skatījumā, šādi Helmes izteikumi par Igaunijas iedzīvotājiem nav savietojami ar ministra amatu, bet premjerministrs Ratass solījis šonedēļ apspriest notikušo koalīcijas sēdē, vēsta DW.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas