Igaunijas prezidente apstiprina jauno valdību ar skandalozās EKRE līdzdalību

Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida sarokojas ar jaunās valdības vadītāju Jiri Ratasu

Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida (Kersti Kaljulaid) ir apstiprinājusi nākamās Igaunijas valdības sastāvu, ko vadīs līdzšinējais premjerministrs Jiri Ratass (Jüri Ratas). Valdība ļaus pirmoreiz pie varas nokļūt Igaunijas Konservatīvai tautas partijai (EKRE), kas izsaukusi pretrunīgu sabiedrības reakciju.

Valdības veidošanas procesā daudz uzmanības šai labējā spārna partijai pievērsuši tās līderi Marts un Martins Helmes (Mart Helme, Martin Helme), kuri savos izteikumos vilkuši paralēles starp abortiem un cilvēku nogalināšanu, draudējuši ar nekārtībām, ja partija neiekļūs valdībā, un centušies ietekmēt žurnālistu darbu.

Kā teikts Igaunijas prezidentes kancelejas paziņojumā presei, Kaljulaida trešdien, 24.aprīlī, devusi savu piekrišanu otrajam Ratasa kabinetam, ko veidos ministri no viņa vadītās Centra partijas, EKRE un nacionālkonservatīvās partijas Pro Patria.

Īpašā uzrunā jaunai valdībai Kaljulaida uzsvērusi, ka valdība nepārstāvēs tikai tos trīs simtus tūkstošu vēlētāju, kuri parlamenta vēlēšanās nobalsojuši par koalīcijas partijām, bet gan visu Igaunijas tautu.

«Jūs iestājaties par ikkatru Igaunijas cilvēku. Neatkarīgi no tā dzimuma, profesijas, vecuma, ādas krāsas, mājās lietotās valodas, pasaules uzskatiem, seksuālās orientācijas vai kādiem citiem faktoriem. Jūs iestājaties par mūsu starptautiskām attiecībām un drošības tīklu, lai mūsu Igaunija arī turpmāk būtu aizsargāta un lai mūsu teiktajam arī turpmāk būtu svars,» tā Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas