Igaunijas prezidente: Dalību ES nosaka ideāli, nevis finansiālais izdevīgums

Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida

Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida (Kersti Kaljulaid) norādījusi, ka Eiropas Savienību cauri grūtībām allaž izvada ideāli un, viņasprāt, tieši tie, nevis ES fondu nauda motivē nācijas piedalīties politiski ekonomiskajā blokā.

Igaunijas sabiedriskais medijs ERR, vēsta, ka Kaljulaida piektdien, 5.maijā, uzstājusies ar uzrunu Itālijā, zinātniskā konferencē par ES nākotni un vērtējusi, ka pašlaik bloku sadalīt cenšas gan iekšēji, gan ārēji spēki, tomēr ES parasti ir attīstījusies tieši, saskaroties ar grūtībām un konfliktiem.

Viņasprāt, bloka finansiālais ieguldījums dalībvalstīs nav tas iemesls, kas ES ir padarījis pievilcīgu. Viņa pamatojusi: «Cilvēki Igaunijā lūkojas uz mūsu savienību ar uzticību, jo visas Igaunijas valdības sacījušas, ka iedzīvotāji var uzticēties. Šī vēsts ir pat būtiskāka par ES atbalsta programmām».

«Kā zināms, valstis, kuras saņem vienādu un lielu atbalsta apjomu, var atšķirties pēc sabiedrības vērtējuma par ES. Tāpēc cilvēku attieksmi nosaka nevis nauda, bet ideāli,» sacījusi Igaunijas prezidente.

Ref: 111.111.103.4552

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas