Igaunijas prezidente dalību NATO atzīmē ar 30 km pārgājienu

Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida

Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida (Kersti Kaljulaid), izvēloties radošu un aktīvu veidu kā atzīmēt vēsturiskos lēmumus par valsts uzņemšanu NATO aliansē, piedalījusies militārā pārgājienā un mērojusi 30 kilometrus ar 15 kilogramu nastu uz pleciem.

Kā vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR, prezidente piektdien, 29.martā, piedalījusies ikgadējā Skautu bataljona pārgājienā, ko rīko Igaunijas Aizsardzības spēki.

«Šodien aprit 15.gadi kopš Amerikas Savienoto Valstu Valsts Departaments ratificēja mūsu un vēl sešu valstu uzņemšanu NATO. Ir ļoti simboliski, ka tas notika [bijušā atjaunotās Igaunijas prezidenta] Lenarta Meri (Lennart Meri) dzimšanas dienā, jo viņš veltīja ārkārtējas pūles, lai to panāktu un attiecīgi novērstu iespēju, ka vēl kādreiz varētu atkārtoties 1939.gada notikumi,» tā norādījusi Kaljulaida, vēršot uzmanību uz postu, ko savulaik nesa Otrais pasaules karš un Igaunijas okupācija.

Igaunijas prezidentei, kura brīvajā laikā ir aizrautīga riteņbraucēja un skrējēja, izdevies godam izpildīt Igaunijas Aizsardzības spēku doto uzdevumu, kas prasa 30 kilometru slodzes pārgājienu pabeigt ne ilgāk kā astoņās stundās.

Kaljulaida pavēstījusi, ka mērķi sasniegt nav bijis viegli, taču attālumu viņa pieveikusi četrās stundās un 19 minūtēs.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas