Igaunijas prezidente vērtē ministru kandidātus aci pret aci

Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass (Jüri Ratas) (pa kreisi) ar potenciāliem Igaunijas nākamās valdības partneru partiju līderiem

Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida šonedēļ tiekas ar potenciāliem nākamās valdības ministriem, lai saprastu, ko var sagaidīt no kabineta, ko varētu izveidot valdošā Centra partija kopā ar skandalozo Konservatīvo tautas partiju (EKRE) un labējo partiju Pro Patria.

Kā vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR, Kaljulaida savu neordināro soli skaidrojusi ar vēlmi personīgi tikties ar ministru amatu kandidātiem, kuri vai nu nav labi zināmi plašākai sabiedrībai, vai arī kuri nākuši klajā ar izteikumiem, kas izraisījuši asu polemiku sabiedrībā.

Otrdienas, 23.aprīļa, priekšpusdienā notikusi tikšanās, piemēram, ar iekšlietu ministra kandidātu Martu Helmi (Mart Helme) no EKRE, kurš ir iepriekš paudis ksenofobiskus, seksistiskus un homofobskus uzskatus. Politiķis arī brīdinājis ar iespējamiem nemieriem, ja EKRE nebūs pārstāvēta šajā valdībā.

Koalīcijai, ko varētu izveidot Centra partija, EKRE un Pro Patria, Igaunijas parlamentā būtu 56 balsis no kopumā 101 deputātu mandāta.

Igaunijas parlaments Rīgikogu 15.aprīlī noraidīja iespēju, ka nākamo Igaunijas valdību varētu veidot Kaja Kallasa (Kaja Kallas) no liberālās Reformu partijas, kas marta sākumā uzvarēja parlamenta vēlēšanās.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas