Igaunijas ražotāju cenu indekss martā sarucis par nepilnu procentu

Igaunijā rūpnieciskās produkcijas ražotāju cenu indekss 2020.gada martā, salīdzinot februāri, sarucis par 0,9%. Gada laikā līdz šim martam indekss savukārt krities par 3,5%, liecina Igaunijas oficiālā statistika.

Ražotāju cenu galvenie ietekmējošie faktori martā, salīdzinot ar šā gada februāri, bijuši cenu kritums degvielas eļļu un ķīmisko vielu ražošanā, kā arī zemākas cenas elektrības un siltumapgādē. Vienlaikus bijušas arī nozares, kuros cenas kāpušas. Visvairāk tas noticis ieguves rūpniecībās un karjeru darbībā, kā arī koksnes produktu ražošanā, tā, pirmdien, 20.aprīlī, paziņojumā presei raksta Igaunijas statistikas pārvalde.

Lasiet arī: COVID-19 skartie Baltijā. Latvijā – 739, Lietuvā – 1 326

Gada griezumā – tātad no 2019.gada marta līdz 2020.gada martam, kad valstī ražotāju cenas rūpniecības produkcijai sarukušas par 3,5% – indeksa kritumu visvairāk veidojušas jau minētās nozares.

Ražotāja cenas būtiski samazinājušās elektroenerģijas un siltumapgādē, degvielas eļļu, elektroniskā aprīkojuma, kā arī koksnes un koksnes produkcijas ražošanā.

Igaunijā kopš marta vidus ir spēkā ārkārtas stāvoklis, lai, balstoties uz epidemiologu ieteikumiem, valstī ar virkni pārvietošanās, pulcēšanas un uzņēmējdarbības ierobežojumu varētu iegrožot COVID-19 izplatību.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas