Igaunijas reģistros daudzkārt nelikumīgi piekļūts personas datiem

Pēc tam, kad Igaunijas valsts portālam Eesti.ee šopavasar pievienots pakalpojums, kas lietotājiem ļauj redzēt, kuras valsts iestādes piekļuvušas lietotāja personas datiem, tiek ziņots, ka vietne saņem arī lielu skaitu nelikumīgu pieprasījumu.

Kā otrdien, 18.aprīlī, ziņo Igaunijas laikraksts Eesti Päevaleht un raidorganizācija ERR, regulāri, bez juridiska pamata iedzīvotāju personas datiem piekļuvis Igaunijas Bezdarba apdrošināšanas fonds, E-veselības sistēma, notāri un virkne citu iestāžu un amatpersonu.

ERR skaidro, ka liela daļa nepamatoto piekļuves gadījumu notiek automātiski, kad, piemēram, E-Veselības sistēmā ģimenes ārsts piekļūst pacienta datiem, bet sistēma automātiski parāda arī meklētā pacienta tuvinieku datus un personas kodus.

Igaunijas Datu aizsardzības inspekcija pavēstījusi, ka pārkāpumu gadījumi tiks izskatīti un vainīgās iestādes «jau sākušas uzlabot savas sistēmas». Ja personas datiem nelikumīgi piekļuvusi fiziska persona, minētā inspekcija vainīgo soda ar 1 200 eiro lielu naudassodu, bet juridiskas personas gadījumā – ar 32 000 eiro lielu naudassodu.

Ref: 111.111.103.4504

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas