Igaunijas skolās atļaus atgriezties devīto un 12.klašu skolēniem

Igaunijas valdība nolēmusi no 3.maija atļaut klasēs atgriezties devītās un 12.klases skolēniem ar nosacījumu, ka tiek ievēroti epidemioloģiskās drošības noteikumi, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Visā valstī no 3.maija uz klātienes mācībām skolā drīkstēs atgriezties pirmo līdz ceturto klašu, kā arī devītās un 12.klases skolēni. Skolas telpu noslodze ar skolēniem nedrīkstēs pārsniegt 50% no telpu ietilpības.

Lasiet arī: Jaunie Covid-19 gadījumi Baltijā. Latvijā – 596, Lietuvā – 1 031, Igaunijā – 459

Igaunijā pagājušajā nedēļā bija skolēnu brīvdienas, un izglītības nozares vadība ļoti cenšas izvairīties no tā, lai pēc brīvdienām atkāroti nepastiprinātos Covid-19 izplatība, kā tas noticis iepriekš. Valdība lēmusi, ka, ja audzēknis ir atgriezies no ārzemēm, viņam jāpavada desmit dienas pašizolācijā vai jāsaņem negatīvi rezultāti no divām koronavīrusa analīzēm ar sešu dienu atstarpi. Tikai tad igauņu skolēns varēst atgriezties skolā vai apmeklēt kādu pulciņu.

Igaunijas izglītības ministre Līna Kersna (Liina Kersna) devusi skolām brīvību pašām izlemt, kā nodrošināt 50% ietilpības ierobežojumu. «Piemēram, piektā līdz sestā klase [mācās klātienē] pirmdienās un otrdienās, septītā līdz astotā – trešdienās un ceturtdienās. Ir svarīgi, lai skolā būtu 50% bērnu. Tas ir jāņem nopietni, skolēni ir jāizretina pa skolas ēku, mācībām jānotiek noslēgtos lokos, lai bērni kontaktētos, cik vien iespējams maz,» tā Igaunijas izglītības ministres pausto citē raidorganizācija ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas