Igaunijas slimnīcām izdod pacientu šķirošanas vadlīnijas, pieļaujot situācijas pasliktināšanos

Igaunijas Veselības pārvaldei gatavojoties hospitalizēto Covid-19 pacientu skaita kāpumam jau tā ļoti noslogotajās slimnīcās, publicētas vadlīnijas attiecībā uz šīs un citu slimību pacientu uzņemšanu ārstniecības iestādēs, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Situācijas pasliktinājums prognozēts tuvākajās nedēļās ne tikai lielā Covid-19 pacientu pieplūduma dēļ, bet arī tāpēc, ka Igaunijas slimnīcās trūkst veselības aprūpes darbinieku. Šobrīd slimnīcu noslodze vislielākā ir Dienvidigaunijas reģionā. Piemēram, Tartu Universitātes Slimnīca ir atvērtusi jaunas Covid-19 nodaļas, no kurām dažas ierīkotas operāciju zālēs. Būtiski, ka slimnīcā apturēta plānveida procedūru sniegšana.

Lasiet arī: Pasaules Covid-19 inficēto skaits sasniedz 250 miljonus, puse jauno gadījumu – Eiropā

Kā skaidroja slimnīcas vecākais ārsts un anestezioloģijas nodaļas vadītājs Jurijs Karjagins (Juri Karjagin) jaunās vadlīnijas paredz stingrākus kritērijus tam, lai pacients tiktu uzņemts slimnīcā. «Ja cilvēkam ir, piemēram, plaušu karsonis, taču viņam nav vajadzīgs papildu skābeklis, tad viņš no plaušu karsoņa var ārstēties mājās,» norādījis Tartu Universitātes Slimnīcas ārsts.

Otrs princips paredz sūtīt mājās astmas slimniekus, kuri piedzīvojuši akūtu astmas lēkmi. Pēc pirmās palīdzības sniegšanas slimnīcā viņi netiks novēroti slimnīcā, bet gan sūtīti mājās, un varēs atgriezties slimnīcā atkārtotas lēkmes gadījumā. Arī pacientus, kuriem tiks izgriezta aklā zarna, paredzēts nevis apkopt un novērot slimnīcā, bet gan sūtīt mājās, cik ātri vien iespējams, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas