Igaunijas slimnīcas ir karam līdzīgā situācijā, tā premjerministre Kallasa

Slimnīcas Igaunijā ir nonākušas karam līdzīgā situācijā, tādēļ Covid-19 izplatības mazināšanai skolās būtu jāievieš ātro analīžu veikšana un bērniem jāsamazina izklaides iespējas sabiedriskās iekštelpās, sacījusi Igaunijas premjerministre Kaja Kallas (Kaja Kallas).

Igaunijā epidemioloģiskie ierobežojumi šobrīd ir maigāk nekā Latvijā. Otrdien, 26.oktobrī, Igaunijas izglītības un pētniecības ministre Līna Kersna (Liina Kersna) sacījusi, ka Igaunijas valdībā ierosināts bērniem vecumā no 12 līdz 18 gadiem uzlikt pienākumu, apmeklējot izklaides vietas – kas Igaunijā turpina darbu – uzrādīt Covid-19 sertifikātus.

Lasiet arī: Kariņš: Latvijai nav lielas izvēles, kā tikai vakcinētajiem atcelt ierobežojumus paredzētajā datumā

Valstī skolās turpinās klātienes mācības un premjerministre Kaja Kallasa (Kaja Kallas) intervijā telekanālam ETV solījusi, ka skolās un pulciņos bērniem netiks prasīts uzrādīt Covid-19 sertifikātus. Tallinas pašvaldība tikmēr nolēmusi, ka no 1.novembra 4. līdz 8.klašu skolēniem būs jāmācās attālināti. Izglītības un pētniecības ministre to savukārt nosaukusi par vakcinēto skolēnu diskrimināciju.

Igaunijas valdībai apzinoties, ka koronavīrusa izplatībā ir liela nozīme skolēnu kontaktiem klātienes mācībās, valdība jau tuvākajā laikā apspriedīs regulāru ātro analīžu ieviešanu skolās tiem skolēniem un pedagogiem, kuri pagaidām nav vakcinējušies.

Kā vēsta ERR, Kallasai intervijā uzdots jautājums par to, vai izklaides vietām būs jāsāk lūgt bērniem uzrādīt Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Valdības vadītāja, kura pārstāv liberālo Reformu partiju atbildējusi: «Vai Jūs saprotat, ka mūsu slimnīcās būtībā ir kara laika situācija, un jūs runājat par kāda iešanu skatīties filmu? (..) Bērniem ir jāvar iet uz skolu un saņemt ārpusklases izglītību, un mēs darīsim visu, ko varam. Taču jautāt man, vai bērniem vajadzētu būt tiesībām iet uz kinoteātri bez vakcinācijas sertifikāta laikā, kad mūsu slimnīcas ir karā – man tas nešķiet samērīgi.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas