Igaunijas tiesībsargs atzīst jaunos ierobežojumus par likumīgiem

Igaunijā no šīs nedēļas stājušies spējā jauni epidemioloģiskie ierobežojumi. Igaunijas taisnīguma kanclere Ille Madise (Ülle Madise) atzinusi tos par likumīgiem, jo ir jāizvairās no slimnīcu pārslogošanas, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Pirmdien, 25.oktobrī, amatpersona, kuras uzdevums ir aizstāvēt iedzīvotāju individuālās tiesības un Igaunijas Konstitūcijas pamatprincipu ievērošanu, piedalījusies parlamenta Sociālo lietu komisijas sēdē. Madise sacījusi, ka pirmdien visā valstī ieviestie noteikumi un ierobežojumu ir likumīgi un pamatoti kā mēģinājums samazināt slimnīcu noslogojumu ar Covid-19 pacientiem.

«Mūsu nostāja vienmēr ir bijusi, ka pienākumi līdzsvaro tiesības un brīvības. Otrkārt, ir jāievieš tikai tie ierobežojumi, kam ir likumīga virzība uz mūsu mērķi. (..) Ieviestā kārtība ir jāievēro, pat ja cilvēkiem tā nepatīk. Ja ierobežojumi ir ieviesti, valstij ir arī jānodrošina, ka tie tiek ievēroti,» norādījusi Igaunijas taisnīguma kanclere.

Lasiet arī: Igaunijas jaunie ierobežojumi būs spēkā līdz janvārim

Jaunie ierobežojumi valstī paredz iekštelpās obligāti nēsāt elpceļu maskas, liegt iekļūt pulcēšanās, kultūras un sporta pasākumu un nodarbību telpās ar negatīvu analīžu rezultātu sertifikātu, kā arī skolēniem doties karantīnā, ja viņi kļūs par Covid-19 inficēto kontaktpersonām. Neērtāka dzīve kļūs pret Covid-19 nevakcinētiem Igaunijas iedzīvotājiem, kuri nav arī pārslimojuši šo slimību. Ar ES digitālo Covid-19 sertifikātu, kas apliecina negatīvus koronavīrusa analīžu rezultātus vairs nevarēs iekļūt pasākumos un apmeklētājiem atvērtos uzņēmumos, iestādēs, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas