Igaunijas uzturēšanās atļaujas izsniegtas ārvalstu noziedzniekiem, atklāj pārbaudē

Igaunijas valsts kontrolieris Janars Holms

Igaunijas elektronisko uzturēšanās atļauju programmā, kur piekļuve publiskiem e-pakalpojumiem piešķirta 63 000 ārvalstu pilsoņu, labvēlība izrādīta arī, piemēram, 48 krimināli sodītiem somiem un personām, kurām dzimtenē liegts nodarboties ar uzņēmējdarbību, programmas auditā secinājis Igaunijas Valsts kontroles birojs, vēsta raidsabiedrība ERR.

E-uzturēšanās atļauju piedāvāšanu Igaunija uzsāka 2014.gadā, un šajā laikā valsts digitālas identitātes kartes izsniegtas vairāk nekā 63 000 ārvalstnieku no 174 pasaules valstīm. E-uzturēšanās atļauja dod iespēju attālināti izmantot gan Igaunijas, gan citu ES dalībvalstu publiskos e-pakalpojumus un izveidot Igaunijā uzņēmumu.

Valsts kontroles birojs secinājis, ka Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvalde piešķīrusi digitālas identitātes kartes ārvalstniekiem ar citā valstī spēkā esošu kriminālu sodāmību.

Lasiet arī: Jaunatklātie COVID-19 gadījumi Baltijā. Latvijā – 4, Lietuvā – 16, Igaunijā – 5

Valsts kontrolieris Janars Holms (Janar Holm) minējis piemēru ar Somijas pilsoņiem: «Lūdzām informāciju no Somijas sodu reģistra, un izskatījās, ka 48 e-uzturēšanās atļauju īpašniekiem, kuriem ir Somijas pilsonība, brīdī, kad viņi pieteikušies digitālas identitātes kartei, Somijā bijusi spēkā esoša krimināla sodāmība,

turklāt ceturtdaļai no viņiem bijis piespriests īsts cietumsods un piektdaļa bijusi sodīta par ekonomiska rakstura noziegumiem.»

Auditā arī secināts e-uzturēšanās atļauju programma radījusi situāciju, ka personas, kurām savā dzimtenē ir noteikts liegums nodarboties ar uzņēmējdarbību, kļuvušas par Igaunijā reģistrētu uzņēmumu valdes locekļiem, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas