Igaunijas vadošajā slimnīcā puse ārkārtas speciālistu uz «izdegšanas» robežas

Ziemeļigaunijas Medicīnas centrā, kur vairāk nekā 3 800 darbinieku ik gadu sniedz aprūpi kopumā ap 135 000 pacientu, mediķu aptaujā noskaidrots, ka turpat puse ārstu neatliekamās medicīnas departamentā strādā uz «izdegšanas» robežas.

ERR vēsta, ka aptauju, kur respondentiem nodrošināta anonimitāte, veicis klīniskās psiholoģijas speciālists Marko Nēme (Marko Neeme).

Viņš gan secinājis, ka 50% pārstrādājušos ārstu vēl nav augstākais rādītājs, ja iegūtos datus salīdzina ar situāciju Rietumvalstīs.

«Lielos vilcienos, pastāv trīs tipiskākie «izdegšanas» simptomi: emocionāls izsīkums, līdzjūtības līmeņa samazināšanās, kad profesionāls mediķis pacientu neuztver kā cilvēku, bet kā priekšmetu vai diagnozi, un trešais ir tas, ka mediķis zemāk vērtē sava darba kvalitāti,» skaidrojis psihologs.

Ziemeļigaunijas Medicīnas centra vadība norādījusi, ka analizēs pētījumu un meklēs iespējas uzlabot mediķu darba apstākļus, tomēr arī vērsusi uzmanību uz to, ka pēdējo septiņu gadu laikā neatliekamās palīdzības gadījumu skaits centrā dienā pieaudzis no 160 līdz 230-260 gadījumiem dienā.

Ref: 111.111.103.4887

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas