Igaunijas valdība lems par jaunu elektrostaciju būvniecību

Elektroenerģijas sadārdzinājuma apstākļos Igaunija Ekonomikas un komunikāciju ministrija ir izstrādājusi plānu, kā nākotnē varētu izskatīties enerģijas ražošanas sistēma Igaunijā. 2022.gadā valdība, pamatojoties uz plānu, grasās lemt, vai un kāda veida elektrostacijas valstī turpmāk būtu jāceļ, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Augstās elektroenerģijas cenas Igaunijā radījušas situāciju, ka 2022.gada sākumā vairākiem simtiem tūkstošu Igaunijas iedzīvotāju var nākties lūgt atbalstu pašvaldībām.

«Es došos uz ministru kabinetu, lai iepazīstinātu ar mūsu nākamajiem soļiem uzdevuma izpildē un ar līdz šim paveikto enerģētikā, un koalīcijai tad ir jāpieņem lēmums,» pavēstījis Igaunijas ekonomikas un komunikāciju ministrs Tāvi Āss (Taavi Aas) (Centra partija).

Lasiet arī: Igaunijā atklāti 1 500 omikrona inficēšanās gadījumu

Papildus atjaunojamās enerģijas attīstībai valstī valdība lems, cik daudz nepieciešami cilvēka kontrolējami enerģijas avoti. Tie nepieciešami enerģijas ražošanai periodiem, kad nepūš vējš vai nespīd saule.

Meklējot risinājumus šai problēmai, ekonomikas un komunikāciju ministrs sacījis, ka visizdevīgāk būtu paturēt vecās degslānekļa spēkstacijas Narvas pilsētā. Līdzīgās domās ir arī Igaunijas valsts degslānekļa enerģētikas kompānija Eesti Energia, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas