Igaunijas valdība vēlas likvidēt partiju finansējuma uzraugu

Igaunijas valdošās koalīcijas partiju trijotne ierosinājusi likvidēt Igaunijas Politisko partiju finansējuma uzraudzības komisiju. Koalīcija piedāvājusi attiecīgās pilnvaras piešķirt Igaunijas Valsts Kontrolei, vēsta raidorganizācija ERR.

Pirmdien, 18.maijā, Igaunijas parlamentā Rīgikogu Centra partija, Igaunijas Konservatīvā tautas partija un politiskais spēks Pro Patria iesniegušas attiecīgu tiesību akta projektu.

Koalīcija tās ieceri pamatojusi, norādot, ka pašreizējā finansējuma uzraudzības iestādē nav izslēgta politiska ietekme, jo tās sastāvā ir Rīgikogu pārstāvētās partijas. Iestādei arī pārmests kritēriju trūkumus par to, kādām zināšanām un cik profesionāliem ir jābūt tās locekļiem.

Finansējuma uzraugs neizpratnē

Igaunijas Politisko partiju finansējuma uzraudzības komisijas priekšsēdētāja vietnieks Kārels Tarands (Kaarel Tarand) koalīcijas ieceri komentējis, paužot neizpratni, jo, viņaprāt, tiesību akta projektā nav izskaidrots, kura tieši problēma tiks atrisināta ar likvidāciju un pilnvaru piešķiršanu citai iestādei.

«Projektā ir atsauces uz to, ka gadu gaitā partiju finansējuma uzraudzība ir uzlabojusies, un, ja viņi tagad norāda, ka tai jākļūst profesionālākai, tad es saskatu pretrunu,» Tarands sacījis Igaunijas sabiedriskajam medijam ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas