Igaunijas veselības ministrs cer atvieglot ierobežojumus aprīļa-maija mijā

Igaunijā ir spēkā līdz šim stingrākie epidemioloģiskie ierobežojumi ar neklātienes mācībām, pasākumu un iekštelpu sporta nodarbību aizliegumu. To termiņš ir 12.aprīlis, tomēr Igaunijas veselības un sociālo lietu ministrs Tanels Kīks (Tanel Kiik) norādījis, ka saslimstība ar Covid-19 valstī ir pārāk augsta, lai nepaildzinātu ierobežojumus, vēsta raidorganizācija ERR.

Inficēšanās rādītājs, ar ko mēra, cik cilvēkus ar vīrusu SARS-CoV-2 valstī aplipina viens inficētais, Igaunijā ir nokrities zem skaitļa viens.

Lasiet arī: Igaunijas pašvaldību vēlēšanas plāno rīkot arī pandēmijas apstākļos

Preses konferencē pirmdien, 29.martā, Kīks norādījis, ka valdībai ir jābūt piesardzīgākai ar ierobežojumu mīkstināšanu, nekā tā rīkojusies iepriekš, jo panāktie uzlabojumi var tikt strauji zaudēti ar lielu saslimstības pieaugumu. Tas pierādījies jau vairākās citās valstīs, teicis ministrs.

«Būs svarīgi, kāds būs inficēšanās rādītājs, slimnīcu ārstēšanas noslodze, tendences un vakcinācijas rādītājs. Es ceru, ka aprīļa beigas, maija sākums būs laiks, kad mēs varēsim atvieglot ierobežojumus. Solīt to no 12.aprīļa būtu pāragri. Apspriedes par to, kā mēs organizēsim mūsu sabiedrisko dzīvi drīzāk būs aprīļa beigās un maijā,» skaidrojis Igaunijas veselības un darba lietu ministrs Tanels Kīks (Tanel Kiik), vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas