Igaunijas VID paļaujas uz neformālo taksometristu ētiku

Igaunijā tiek izstrādāta elektroniska ienākumu deklarēšanas sistēma neformālo taksometra pakalpojumu sniedzējiem, taču tie, kas, piemēram, savus pakalpojumus piedāvā Uber platformā, netiks spiesti maksāt nodokļus, norādījis Igaunijas Nodokļu un muitas pārvaldes vadītājs.

«Praksē «dalīšanās ekonomika» – kas savā būtībā ir simpātiska, jo cilvēki tajā iesaistās uzņēmējdarbībā – balstās uz maksājumu ētiku tādā nozīmē, ka [līdz ar brīvprātīgās deklarēšanās sistēmas izstrādi] mums būs arī jāpalīdz veicināt maksājumu ētiku,» ETV pārraidē vērtē iestādes ģenerāldirektors Mareks Helms (Marek Helm).

ERR vēsta, ka Igaunijas Nodokļu un muitas pārvalde 2015.gadā ieviesa vienkāršotu risinājumu fizisko personu ienākumu deklarēšanai un pašlaik izstrādā līdzīgu sistēmu pašnodarbinātajiem un privātām sabiedrībām ar ierobežotu atbildību.

Helms arī norādījis, ka jauno sistēmu izmantošana ir brīvprātīga un nevar pieņemt, ka tādi «dalīšanās ekonomikas» uzņēmumi, kā, piemēram, Uber, Nodokļu un muitas pārvaldei nodos visus savus datus.

Ref: 111.111.103.3379

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas