Igaunijas vilcienu biļetes būs par 9,5% dārgākas no jaunā gada

No janvāra Igaunijā tiks celtas pasažieru vilciena biļešu cenas par 9,5% saistībā ar elektrības cenu kāpumu, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Igauņu dzelzceļa pasažieru pārvadātājam Elron valsts subsidē operatīvos izdevumus, un 2022.gadā šī subsīdija tiks palielināta par 2,6 miljoniem eiro, sasniedzot 30 miljonus eiro gadā. Uzņēmums tomēr paredz, ka subsīdijas pieaugums būs nepietiekams, lai kompensētu elektrības un dīzeļdegvielas cenu kāpumu.

Lasiet arī: Inflācija Lietuvā apdraud ietaupījumus un algas pielikumus, vērtē eksperti

«Līdz šim Elron ir centies izvairīties no vilcienu biļešu cenu celšanas, taču, tā kā gan dīzeļdegvielas, gan elektrības cenas jau ilgāku laiku ir stabili augušas, tad izmaksu kāpums ietekmēs arī dzelzceļa satiksmi. Neizbēgami esam spiesti celt cenas,» šonedēļ norādījis uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Lauri Betlems (Lauri Betlem).

Igaunijā vilcienu biļešu cenas esošajā līmenī bijušas jau vairāk nekā divus gadus. Pa to laiku izmaksas ir ievērojami augušas. Prognozētās izmaksas par elektroenerģiju un dīzeļdegvielu 2022.gadā būs par 45% lielākas nekā 2020. gadā, savukārt dzelzceļa lietošanas vai infrastruktūras maksājumi prognozēti par 16% jeb vairāk nekā trīs miljoniem eiro augstāki, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas