Igauņu alus rūpnīcas: Latvijai varam zaudēt pat pusi no iekšējā noieta

Igaunijā pēc straujā akcīzes nodokļa likmes kāpuma alum un sidram, alus lielražotāji Saku Õlletehas un A. le Coq pauduši bažas, ka nozares uzņēmumu darbība saskarsies ar nopietnu spiedienu, jo pircēji meklēs lētākas cenas ārpus valsts.

Kā Igaunijas sabiedriskais medijs ERR citē dāņu Carlsberg Group ietilpstošā Saku Õlletehas valdes locekļa Jāna Hermsa (Jaan Härms) pausto ziņu aģentūrai BNS: «Drastiskai akcīzes nodokļa likmes celšanai dzērieniem ar mazu alkohola saturu, kas tiek veikta šogad un nākamgad, rada nopietnu spiedienu uz mūsu darbību vietējā tirgū. Ir sagaidāms, ka pieaugs pārrobežas tirdzniecība ar Latviju, kas jau pašlaik ir ievērojama, un līdz pat pusei no iekšējā tirdzniecības apjoma var pāriet otrpus robežai».

Somu Olvi piederošā A. Le Coq valdes priekšsēdētājs Tarmo Nēps (Tarmo Nööp) savukārt norādījis BNS: «Ir žēl, ka Igaunija ir kļuvusi par valsti, kur pašreizējā valdība ar saviem lēmumiem ir skaidri pateikusi, ka uzņēmējdarbības vide nav svarīga, un ja viņi vēlas, tie var drastiski mainīt visu, kas iepriekš bija ierakstīts likumā».

BNN jau vēstīja, ka Igaunijā turpinoties straujam alkohola akcīzes likmes kāpumam, 1.jūlijā likme alum un sidram palielināta par 70%, sasniedzot 15,52 eiro centus par tilpumprocentu alkohola uz vienu litru dzēriena.

2017.gada pirmais alkohola akcīzes likmes kāpums, kas Igaunijā stājās spēkā februārī, cēla likmi no 8,30 centiem līdz 9,13 centiem uz tilpumprocentu alkohola.

Pēc gada pirmās likmes celšanas reizes standarta puslitra alus pudeles cena bijusi 1,11 eiro, bet, sākot no 1.jūlija, šī cena pieaugs līdz 1,29 eiro, kamēr vidējā pudele ābolu sidra, kas vēl janvārī maksāja 1,29 eiro, 1.jūlijā sasniegs 1,46 eiro, tā aplēsusi Igaunijas Finanšu ministrija.

Akcīzes nodokļa likmi stiprajam alkoholam Igaunijā, kas februārī celta par 10%, līdz 2020.gadam plānots vēl celt par 10% ik gadu.

Ref: 111.111.103.4719

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas