Igauņu eksportētājiem 16% kāpums, visvairāk eksportēta koksne un minerālu produkti

Par ekonomisko izaugsmi Baltijā Covid-19 krīzes otrajā gadā liecina spējš Igaunijas eksporta kāpums. 2021.gada februārī salīdzinot ar attiecīgo mēnesi pērn uz ārzemēm pārdotās produkcijas apjums kāpis par 16%, kamēr imports audzis par 10%, liecina kaimiņvalsts oficiālā statistika.

Piektdien, 9.aprīlī, Igaunijas statistikas pārvalde paziņojumā presei raksta, ka absolūtos skaitļos, esošajās cenās šā gada februārī Igaunijas preču eksports un imports sasniedzis 1,3 miljardus eiro. Ārējās tirdzniecības deficīts bija 73 miljoni eiro, kas, salīdzinot ar 2020.gada februāri, sarucis par 49 miljoniem eiro.

Lasiet arī: Latvijas Banka paaugstinājusi IKP pieauguma prognozi šim gadam līdz 3,3%

Statistikas iestādes analītiķe Evelīna Pūra (Evelin Puura) komentējusi, ka šā gada februārī ārējās tirdzniecības galvenie virzītājspēki bijuši apstrādei importētās degvielas eksports un vērā ņemams koksnes importa kāpums. «Bija pieaugums tirdzniecībā ar visiem mūsu galvenajiem eksporta partneriem. Visvairāk tika eksportēts jau ierasti uz Somiju, kurai sekoja Zviedrija un Latvija. Galvenās importētājvalstis bija Somija, Vācija un Latvija» norādīja analītiķe.

Vadošās eksporta preces Igaunijā februārī bijušas minerālu produkti, elektriskais aprīkojums, kā arī koksne un koksnes izstrādājumi. Salīdzinot ar 2020.gada februāri, lielākais kāpums novērots minerālu produktu (+117 miljoni eiro) un koksnes, un koksnes izstrādājumu eksportā (+28 miljoni eiro). Lejupslīde visvairāk novērota Igaunijas lauksaimniecības un pārtikas produktu eksportā (lejup par desmit miljoniem eiro), tā rāda Igaunijas statistikas pārvaldes dati.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas