Igauņu epidemiologi ir pret karantīnas izņēmumu rallijam Igaunija

Tuvojoties rallija pasaules čempionāta posmam Igaunijā, valsts Veselības pārvalde un valdības COVID-19 zinātniskā padome iestājusies pret karantīnas izņēmuma piešķiršanu sacensībām, kur rīkotāji vēlas pulcināt 20 000 skatītāju, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR un laikraksts Õhtuleht.

Sacensības Igaunijas motosportā ir ilgi gaidīts notikums, jo rallijs Igaunija būtu valstī pirmais pasaules čempionāta posms un čempionāta pirmās sacensības kopš tās tika apturētas martā COVID-19 pandēmijas dēļ. Igaunijas valdība ir piešķīrusi sacensībām izņēmuma statusu attiecībā uz apmeklētāju pulcināšanu vienā pasākumā, turklāt epidemiologi norāda, ka rallija komandas ieradīsies no valstīm ar bīstamu epidemioloģisko situāciju un to pārstāvjiem pēc ierašanās Igaunijā būtu jādzīvo divas nedēļas ilgā pašizolācijā.

Lasiet arī: Igaunijā atļauj lielākus pasākumus; rallija sacensībās pulcinās 20 000 cilvēku

«Šobrīd zinātniskā padome ir pret jebkādu izņēmumu izdarīšanu,» attiecībā uz karantīnas izņēmuma piešķiršanu laikrakstam Õhtuleht sacījusi padomes vadītāja un virusoloģijas profesore Irja Lutsara (Irja Lutsar). «Ja izņēmums tiek piešķirts vienam, tad to gribēs arī otrais, trešais un ceturtais, un kļūst sarežģīti novilkt robežu.»

Rallijs Igaunija plānots no 4. līdz 6. septembrim dažādās vietās Igaunijas dienvidos, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas