Igauņu gāzes termināļa attīstītājiem bažas rada otrais Klaipēdas gāzes terminālis

Uzņēmumi, kuri iecerējuši ieguldīt sašķidrinātās dabasgāzes termināļa būvniecībā Igaunijas lielākajā kravas ostā, uzskata, ka Lietuvas valsts subsidētā Klaipēdas gāzes termināļa izveide kropļos gāzes tirgu Baltijas reģionā, tomēr šis viedoklis nav viennozīmīgs.

Igaunijas sabiedriskais medijs ERR ziņo, ka gāzes termināli Mūgas ostā plāno celt naftas termināļa uzņēmums Vopak kopā ar Igaunijas valsts ostu pārvaldes uzņēmumu Tallinna Sadam.

Vopak izpilddirektors Arno Lugtmeijers (Arnout Lugtmeijer) pirmdien, 30.oktobrī, igauņu laikrakstam Postimees skaidrojis, ka Igaunijas interesēs ir saglabāt sašķidrinātās dabasgāzes cenas zemas, taču, viņaprāt, salīdzinoši mazais terminālis Klaipēdā, kas tiek būvēts ar Lietuvas valsts finansiālu atbalstu, šī resursa cenas varētu ievērojami sadārdzināt.

Citādi domā Igaunijas gāzes un elektroenerģijas tīklu pārvaldes uzņēmuma Elering vadītājs, Tāvi Veskimegi (Taavi Veskimägi). Viņš sacījis Postimees, ka darbi Klaipēdā ir daļa no centieniem padarīt reģiona gāzes tirgu ļoti rosīgu un konkurētspējīgu, tādēļ tos nevarot uzskatīt par Lietuvas mēģinājumu iespaidot gāzes cenu ar valsts atbalstu.

Ref: 111.111.103.5141

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas