Igauņu imunoloģe: COVID-19 izslimojušiem imunitāte atjaunojas atšķirīgi

Sirje Rüütel-Boudinot

Cilvēkiem, kuri ir pārslimojuši COVID-19, imunitāte jeb antivielu daudzums organismā neatjaunojas vienlīdz ātri, tā pieļauj molekulārās imunoloģijas ārste, kura pētījumā Igaunijā analizē 500 iedzīvotāju atgūšanos no jaunā koronavīrusa saslimšanas, vēsta igauņu sabiedriskais medijs ERR.

Molekulārās imunoloģijas ārste Sirje Rītela-Budino (Sirje Rüütel-Boudinot) veic slimības antivielu pētījumu Igaunijas iedzīvotāju vidū. Tā gala rezultāti ir gaidāmi jūnijā. Pētījuma ietvaros Rītela-Budino ir veikusi pārbaudes 500 cilvēkiem, izmantojot analīzes, kas izstrādātas 2009.gadā, gripas pandēmijas laikā.

Lasiet arī: COVID-19 pozitīvie testi Baltijā. Latvijā – 11, Lietuvā – 6, Igaunijā – 7

«Man ir teorija, ka, ja esat izslimojis vīrusu lēnām, tad [organismā] paliek mazāk antivielu,»

molekulārās imunoloģijas ārste sacījusi intervijā ETV, kā to ceturtdien, 14.maijā, citē ERR.

«Ja jums ir augstāks antivielu līmenis, jūs saskaraties ar parastajiem simptomiem, kā, piemēram, paaugstinātu temperatūru, klepu un slimojat 10 dienas,» tā Rītela-Budino.

Viņa pieļauj, ka COVID-19 pacientiem ar vieglu slimības gaitu būs stiprāka imunitāte un tie varētu atkārtoti nesaslimt ar jauno koronavīrusu. Rītela-Budino gan norādījusi, ka no pētījumā iekļauto cilvēku loka aptuveni pusei pacientu ar smagu slimības gaitu, antivielas organismā nav attīstījušās, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas