Igauņu, latviešu Vikipēdijas autori iestājas pret ES Autortiesību direktīvas grozījumiem

Bezmaksas interneta encikopēdijas Vikipēdija autori ir lieguši piekļuvi enciklopēdijas lapām, tā iestājoties pret Eiropas Parlamenta balsojumu par plānotiem grozījumiem Eiropas Savienības Direktīvā par autortiesībām digitālajā vienotajā tirgū.

Kā trešdien, 4.jūlijā, vēsta Igaunijas raisabiedrība ERR, virtuālā protesta akcija otrdien, 3.jūlijā, sākta spāņu valodas Vikipēdijā un trešdien, 4.jūlijā, tai pievienojušās enciklopēdijas laviešu un igauņu valodas versijas.

Akciju iecerēts turpināt līdz 5.jūlija Eiropas Parlamenta balsojumam par direktīvas grozījumiem.

«Tā vietā, lai nodrošinātu stingru sabiedriskā īpašuma brīvības aizstāvību, mums dos cenzūras mašīnu un ieviesīs interneta saišu izmantošanas maksu. Mēs paužam nosodošu nostāju pret to, solidarizējoties ar Vikipēdijas kustību, visiem šajā blokādē iesaistītajiem Vikipēdijas šķirkļu tematiem un visiem interneta lietotājiem visā pasaulē,» tā uzrunā lasītājiem rakstījusi igauņu Vikipeedia kopienas priekšsēdētāja Eva Lepika (Eva Lepik).

Plānotie direktīvas grozījumi paredz, ka virknē gadījumu kļūs neiespējami internetā publicētos rakstos ievietot saites plašsaziņas līdzekļu avotiem kā, piemēram, avīžu rakstiem.

Interneta meklēšanas rīkiem, piemēram, Google, arī iecerēts prasīt meklēšanas rezultātos neiekļaut tīmekļa vietnes un arī Vikipēdijas rakstus, kur saites uz minēto saturu būtu ievietotas nelikumīgi.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas