Igauņu lidsabiedrība Nordica gandarīta par valsts finansējuma palielinājumu

Nordica izpilddirektors Erki Urva

Igaunijas nacionālā lidsabiedrība Nordica ir atzinīgi novērtējusi valdības lēmumu palielināt uzņēmuma akciju kapitālu par 30 miljoniem eiro. Pēdējā desmitgadē Igaunijas valdība aviācijā ir iepludinājusi kopumā 155 miljonus eiro, raksta raidsabiedrība ERR.

Valdība lēmumu pieņēma piektdien, 24.aprīlī, un ministri atzinuši, ka to pieņemt bijis smagi. Tas tādēļ, ka iepriekšējā Igaunijas nacionālā lidsabiedrība Estonian Air pirms desmit gadiem saņēma 85 miljonus eiro no nodokļu maksātāju naudas. To pēcāk nācās likvidēt, jo Eiropas Komisijas vērtējumā valsts atbalsts bija nelikumīgs. Estonian Air sekoja Nordica dibināšana ar 40 miljonu eiro lielu valsts finansējumu, raksta ERR.

Lasiet arī: Ryanair: Ar idiotiskajiem distancēšanās noteikumiem mēs nelidosim

«Šis bija viens no vissarežģītākajiem lēmumiem, jo tas bija principa jautājums,» piektdien nolemto komentēja Igaunijas finanšu ministrs Martins Helme (Martin Helme) (EKRE). «Saistībā ar aviāciju mums ir bijusi rūgta pieredze.

Un mēs nevēlamies, lai šodien mums prasa 20 miljonus eiro un nākamgad vēl 20 miljonus eiro.»

Nordica izpilddirektors Erki Urva (Erki Urva) svētdien, 26.aprīlī, uzsvēris, ka bez valsts atbalsta lidsabiedrība neizdzīvotu. Ar šiem 30 miljoniem eiro Igaunijas nacionālā lidsabiedrība spēs darboties līdz 2021.gada vasarai.

Tallinas lidosta tikmēr turpina darbu ar kravas lidojumiem, bet patlaban lidostā nav plānoti pasažieru lidojumi, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas