Igauņu mediji: Valdības demisiju izraisījušam būvprojektam Tallina zemi pārdevusi ar 340 tūkstošu eiro atlaidi

Izmeklētāju interese par valsts atbalstu Tallinas vērienīgā būvprojekta Porto Franco īstenošanai pagājušajā nedēļā izraisīja valdības demisiju. Igauņu mediji ERR un Eesti Päevaleht nu vēsta, ka izmeklēšanā aizturētais uzņēmējs ar Tallinas pašvaldību spējis vienoties par atlaidi būvprojekta zemesgabala iegādei, padarot to par 340 000 eiro izdevīgāku.

Minētais uzņēmējs ir Hillars Teders (Hillar Teder), kurš ir aizturēts uz aizdomu pamata par korupciju. Viņš arī veicis lielus ziedojumus Centra partijai, kura līdz janvāra vidum bija valdošais politiskais spēks Igaunijas valdībā un kura joprojām ieņem dominējošu valdošo stāvokli Tallinas pilsētas pašvaldībā.

Trešdien, 20.janvārī, igauņu pētnieciskās žurnālistikas nedēļas laikraksts Eesti Päevaleht un sabiedriskais medijs ERR, raksta, ka Tallinas pašvaldība par attiecīgo zemesgabalu galvaspilsētas ostas rajonā sākotnēji prasījusi 1 000 000 eiro. Divās tikšanās reizēs puses 2020.gada martā vienojušās par cenu 660 000 eiro.

Par atlaides apmēru iebildes ir Tallinas pašvaldības kases juridiskā departamenta vadītājam Tītam Megeram (Tiit Mäger). Viņš komentējis, ka zemesgabala cena 1 000 000 eiro bijusi provizoriskā, nevis galīgā sākuma cena pārrunām par darījumu.

Pārrunās par zemesgabala cenu no daudzfunkcionālā kompleksa Porto Franco puses piedalījies Hillars Teders un viņa dēls būvprojekta attīstītāju Porto Franco vairākuma daļu turētājs Rauno Teders (Rauno Teder).

Lasiet arī: Igaunijā jauno valdību lūgs veidot Kallasai no Reformu partijas

BNN jau vēstīja, ka 13.janvārī par savu un līdz ar to arī valdības demisiju paziņoja premjerministrs Jiris Ratass (Jüri Ratas). Tas notika saistībā ar tiesībsargājošo iestāžu uzsāktu izmeklēšanu par lēmumiem, kas saistīti ar 39 miljonu eiro liela valsts aizdevuma piešķiršanu no valsts kredgarantiju iestādes KredEx puses.

Aizdevums izsniegts vērienīgam Tallinas būvprojektam Porto Franco un izmeklētāju aizdomas ir pret piecām personām, tostarp pret nu jau bijušo Centra Partijas ģenerālsekretāru Mihailu Korbu (Mihhail Korb), vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas