Igauņu ministre grūtniecēm: «Vardarbību ģimenē bieži jauc ar ģimenes ķildām»

Igaunijas iedzīvotāju lietu ministre Rīna Solmane

Igaunijā diskusiju raisījis iedzīvotāju lietu ministres Rīnas Solmanes (Riina Solman) teiktais, dzemdību namā uzrunājot grupu grūtnieču: «Cilvēki bieži jauc vardarbību ģimenē ar ģimenes ķildu, taču ne visas konfliktsituācijas, kas var kļūt fiziskas, ir vardarbība ģimenē.»

Kā ceturtdien, 7.novembrī, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR, uz ministres teikto Pelgulinnas Dzemdību namā Tallinā reaģējusi klātesošā Rietumtallinas Centrālās slimnīcas Sieviešu klīnikas direktore Pireta Vērus (Piret Veerus). Mediķe paudusi uzskatu, ka fizisks konflikts vienmēr ir vardarbība ģimenē.

Pēc Solmanes izteikumiem, ko viņa paudusi pirmdien, 4.novembrī, ministre papildinājusi sevis teikto uzsverot, ka, šādi formulējot domas, nav centusies attaisnot vardarbību ģimenē un atvainojusies visiem, kuriem šķitis, ka viņa mēģinājusi to darīt.

Ministres izteikumus arī pēc atvainošanās nopēluši virkne sieviešu krīzes centru darbinieku Igaunijā.

Kritiski izteikušies Valgas apriņķa un Pērnavas krīzes centru direktori, uzsverot, ka gan ģimenes vardarbības upuriem, gan varmākām ir svarīgi apzināties, ka Igaunijas sabiedrībā vardarbība ģimenē nav pieņemama.

Ministri aizstāvēt savukārt centušies Tallinas un Vīlandes sieviešu krīzes centru pārstāvi. Pēc viņu domām, ministres izteikumi liecinājuši, ka politiķe izprot jēdziena «vardarbība ģimenē» problemātiku. Viņi piekrituši, ka ir svarīgi nošķirt, kas ir ģimenes ķildas, un kas – tiešām vardarbība ģimenē.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas