Igauņu jaunuzņēmums izstrādā lietotni, kas palīdzēs ietaupīt naudu

Igaunijas start-up uzņēmums Bilance Latvijā laidis klajā automātisku finanšu lietotni, kas izstrādāta, lai palīdzētu privātpersonām gūt labāku pārskatu par saviem tēriņiem un katru mēnesi ietaupīt naudu. Tā solās atvieglot ceļu uz finansiālo brīvību.

Brāļu Mihkela un Ērika Vetemā izveidotajā mobilajā lietotnē var apkopot banku datus no visām Igaunijas bankām un citām finanšu platformām, piemēram, Revolut un Wise. Pēc savienojuma ar banku lietotne sniedz pārskatu par lietotāja izdevumiem un ienākumiem, pēc tam datus automātiski atjaunojot.

«Finanšu pratība Eiropā kļūst aizvien aktuālāka, taču nav ērtu rīku, kas ļautu savām finansēm sekot līdzi.

Mēs ar nepacietību gaidām, kā lietotne tiks uztverta un cik daudz “Bilance” palīdzēs latviešiem ietaupīt,» sacīja Bilance līdzdibinātājs un izpilddirektors Mihkels Vetemā.

«Eiropas Savienības pāreja uz atvērto banku sistēmu ir radījusi iespēju lietotājiem ērti piekļūt banku maksājumu datiem. Mēs kategorizējam maksājumus, izmantojot mašīnmācīšanās rīku, kas lietotājiem palīdzēs labāk orientēties savās finansēs. Nākotnē ar mākslīgā intelekta palīdzību plānojam piedāvāt arī personalizētus padomus,» skaidro līdzdibinātājs un tehnoloģiskais direktors Ēriks Vetemā.

Tālākā nākotnē brāļi plāno izveidot centrālo platformu, kurā privātpersonas varēs gūt pilnīgu pārskatu par savām un savas ģimenes finansēm – īpašumiem, aizdevumiem, ieguldījumiem, izdevumiem un ienākumiem.

Bilance vienlaicīgi uzsāka darbību Igaunijā, Latvijā, Lietuvā un Somijā. Šogad plānots paplašināt darbību arī citās Eiropas valstīs. Start-up komanda Igaunijā tika izvēlēta arī Tehnopol Startup inkubatora sestajā grupā, kas savu ceļu izaugsmes programmā uzsāka šī gada sākumā.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas