Igauņu virusologs: Gaidīt konkrētu vakcīnu nav pamata

Igaunijā no maija sāks visu pieaugušo potēšanu pret jauno koronavīrusu, jo tuvākajos mēnešos gaidāma dažādu vakcīnu aptuveni viena miljona devu piegāde. Pieaugot vakcīnu dažādībai, Tartu Universitātes virusoloģijas profesors norādījis, ka tomēr nav pamata gaidīt kādas konkrētas vakcīnas pieejamību, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Apjomīgākā vakcinācija pret Covid-19 Igaunijā notikusi Lieldienu brīvdienās. Otrai lielākai pilsētai, Tartu, tobrīd piegādātas 2 000 devu, tomēr vairāk nekā puse no tām netika izmantotas, jo nav pieticis cilvēku, kuri bija gaidījuši britu-zviedru zāļu ražotāja AstraZeneca vakcīnu.

Lasiet arī: Kallasa: Budžeta roba aizpildīšana prasīs sāpīgus lēmumus

Neizpratni par izveidojušos situāciju paudis Tartu Universitātes virusoloģijas profesors Andress Merits (Andres Merits). Viņa vērtējumā, ka nav pamata gaidīt kādas konkrētas vakcīnas nonākšanu attiecīgajā potēšanas vietā. Igaunijā šobrīd tiek vakcinēti sirmgalvji un vēl citu prioritāro grupu pārstāvji.

«Nav pilnīgi nekāda iemesla gaidīt, kad ieradīsies konkrēta vakcīna, jo sevišķi senioriem. Vecāki cilvēki ir pakļauti [Covid-19] riskam, un viņu vakcinācija ir pamatota ar to, ka viņiem ir daudz lielāks risks nekā jaunākiem cilvēkiem,» skaidrojis Andress Merits. Tartu Universitātes virusoloģijas profesors vērsis gados vecāku cilvēku kā pašreizējās prioritārās grupas uzmanību uz to, ka vakcīnu iedarbīgums ir aptuveni vienāds, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas