Igauņu zelta medaļnieču komanda saņems 200 000 eiro prēmiju, pusi – treneris

Igaunijas Tokijas Olimpisko spēļu zelta medaļu ieguvējas – paukošanas komanda – prēmijā saņems 200 000 eiro, no kuras puse tiks izmaksāta laureātu trenerim, vēsta kaimiņvalsts sabiedriskais medijs ERR un ziņu portāls Sport.Delfi.ee.

Prēmiju sistēma, kāda ir Igaunijas Olimpiskajai komitejai, paredz, ka par katru individuālo olimpisko spēļu medaļu ir jāizmaksā 100 000 eiro. Ja medaļu izcīna komanda, kas sastāv no četriem vai vairāk dalībniekiem, tad prēmija tiek divkāršota. Attiecīgi Igaunijas zelta četriniekam – Katrīnai Lehisai (Katrina Lehis), Jūlijai Beļajevai (Julia Beljajeva), Ērikai Kirpai (Erika Kirpu) un Irinai Embričai (Irina Embrich) – pienākas 200 000 eiro prēmija.

Lasiet arī: Bildēs: Jaunākie cīņas, neatlaidības un uzvaras prieka mirkļi Tokijas Olimpiādē

Sistēma paredz, ka 50% no naudas summas saņem treneris, šajā gadījumā – paukošanas sporta speciālists Kaido Kāberma (Kaido Kaaberma).

Sportiskais panākums Tokijas Vasaras Olimpiskajās spēlēs gūts otrdien, 27.jūlijā, paukošanas sacensībās sieviešu komandām. Cīņu kopsummā Igaunijas komanda uzvarējusi ar 36:32, izcīnot zelta godalgas. Šajās Olimpiskajās spēlēs, līdz šim kaimiņvalsts sportisti vēl izcīnījuši vienu bronzas medaļu. Arī tā iegūta paukošanā sievietēm, kur individuālajās sacensībās trešajā vietā ierindojusies otrdienas zelta medaļniece Katrīna Lehisa.

Iepriekšējo zelta medaļu Vasaras Olimpiskajās Igaunijas olimpieši izcīnījuši 2008.gadā, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas