bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Piektdiena 21.02.2020 | Vārda dienas: Ariadne, Eleonora
LatviaLatvija

Ignorējot ASV sankcijas, Ventspils dome apstiprina Lemberga vadībā tapušu budžetu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+2 vērtējums, 2 balsojumi)

Svarīgi, Aivars Lembergs, ASV sankcijas, melnais saraksts, budžets 2020, pašvaldību budžets, Ventspils dome, Ventspils pilsētas dome, Ventspils pilsētas domes budžets, opozīcija, koalīcija, Aivis Landmanis

Neskatoties uz ASV noteiktajām sankcijām, Ventspils pilsētas domes 2020.gada budžets, kas tapis sankcionētās personas Aivara Lemberga absolūtā ietekmē, ceturtdien, 23.janvārī, tika apstiprināts,  BNN uzsver Ventspils pilsētas domes opozīcijas deputāts Aivis Landmanis.

«Šī gada budžets ieies vēsturē, jo tā izstrādi vadīja un tā apstiprināšanu nodrošināja nu jau arī ASV sankcionētais Aivars Lembergs,» absurdo situāciju komentē Landmanis.

«Cik zināms, tad Lembergs kā smagos noziegumos apsūdzēta un tiesiski ierobežota persona ir vadījusi un nodrošinājusi arī visus iepriekšējos Ventspils pilsētas domes, tās iestāžu, kapitālsabiedrību un biedrību budžetus, kopš 2007.gada, kad viņam tika piemērots liegums pildīt Ventspils pilsētas dome priekšsēdētāja pienākumus,» atgādina Landmanis.

Viņš arī norāda: «Šis ir kārtējais Ventspils pilsētas domes budžets, kura izstrādē netika pielaista opozīcija.»

«Visi atjaunotās Latvijas laikā tapušie Ventspils pilsētas domes, tās iestāžu, kapitālsabiedrību un biedrību budžeti ir tikuši izstrādāti Lemberga virsvadībā, to izstrādes procesos liedzot dalību opozīcijas deputātiem – visas diskusijas, informācija no opozīcijas, klaji ignorējot Satversmes un likuma normas, ir tikusi slēpta.»

Landmanis BNN uzsver: «Opozīcija, kā ierasts, lūdz to iesaistīt budžeta izstrādes procesā, lūdz to nodrošināt ar budžeta izstrādei nepieciešamo informāciju, kā arī iesniedza savus priekšlikumus.»

«Izpildot sankcionētā Lemberga gribu, arī šoreiz, sankcionētās personas absolūtā ietekmē esošie pozīcijas deputāti, visus opozīcijas lūgumus un izteiktos priekšlikumus ignorēja,» budžeta izstrādes un pieņemšanas gaitu iezīmē Landmanis.

«Varam tikai minēt kādi «brīnumi» ir iestrādāti šajos budžetos,» pauž deputāts.

«No kādiem avotiem un cik daudz sabiedrības līdzekļu prettiesiski nonāks Lemberga interešu nodrošināšanai, nav zināms, to rūpīgi slēpj.»

«Par to, ka par sabiedriskiem līdzekļiem tiek nodrošināta sankcionētā preses konferences, subjektīvā viedokļa paušana masas saziņu līdzekļos, nav šaubu. Arī 24.janvārī pašvaldības portālā ir skatāms kārtējais sankcionētā farss (tā saucamā preses konference),» atzīmē Landmanis.

Viņš uzsver: «Nav šaubu, ka ASV sankcijas ir klaja valsts varas nespējas sekas.»

Vēl par šo tematu: Vairāk nekā mēnesis kopš sankcijām Lembergam. Pūce aizvien gaida Ventspils domes reakciju

«Viss Ventspilī notiekošais kārtējo reizi parāda, ka Ventspils pilsētas dome ir atlaižama, ir vērtējams, vai smagos amatnoziegumos apsūdzētā, tiesiski ierobežotā un ASV sankcionētā persona kopā ar tās ietekmē atrodošajiem Ventspils pilsētas domes deputātiem nav saucama pie atbildības par Ventspils, ventspilnieku un Latvijas valsts apdraudējumu,» BNN pauž Landmanis.


Pievienot komentāru

  1. popiš teica:

    Lembergs būs piepildījis savu domi ar tādiem pašiem padomizētiem kangariem kā viņš pats.

Lietuvas siltākā ziema pēdējās desmitgadēs rada jukas dabā un veikalu plauktos

Šī ziema, kas Lietuvā ir bijusi ārkārtīgi silta, ir samulsinājusi slēpošanas kūrortu, apkures un citus uzņēmumus, kā arī radījusi jukas dabā un veikalu plauktos.

Vidējās izglītības iestādēs plāno ieviest obligātas valsts aizsardzības mācības

Saskaņā ar likuma projekta anotāciju, paredzēts noteikt, ka jaunsargu interešu izglītības programmu un valsts aizsardzības mācību īstenot būs tiesīgas tikai tās personas, kuras ir profesionālā dienesta karavīri, zemessargi vai rezerves karavīri.

Par Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētāju iecelts Zeps, par vietnieku – Rebenoks

Rīgas brīvostas valdes sēdē par valdes priekšsēdētāju ievēlēts Rīgas domes deputāts Viesturs Zeps, savukārt par priekšsēdētāja vietnieku – ar bēdīgi slavenajās Olainfarm sarunās iesaistītais advokāts Pāvels Rebenoks.

Latvijā sācies meteoroloģiskais pavasaris

Šī ir trešā reize, kad kādā Latvijas reģionā nav bijusi meteoroloģiskā ziema, iepriekšējās bija 1974./75.gada un 1991./92.gada ziemas.

Somijā attaisno Baltijas alkohola interneta veikalu uzturētāju

Tiesa Somijā ir attaisnojusi vīrieti, kurš apsūdzēts par izvairīšanos no nodokļu nomaksas 1,6 miljonu eiro apmērā, jo Latvijā un Igaunijā tirgojis somu klientiem alkoholu tīmekļa vietnēs, ziņo Somijas sabiedriskais medijs YLE.

Bērnu slimnīcas krimināllietā tiesa piespriež apjomīgus naudassodus

Kreiceram tika piespriesta nosacīta brīvības atņemšana uz četriem mēnešiem ar pārbaudes laiku uz astoņiem, piespiedu darbs uz 70 stundām, naudassods 70 minimālo mēnešalgu apmērā.

Pērn iegūta Latvijas vēsturē lielākā graudu kopraža

Pērnajā gadā iegūta Latvijas vēsturē lielākā graudu kopraža – 3,2 milj. tonnu, kas ir par 1,1 milj. tonnu jeb 1,5 reizes vairāk nekā iepriekšējā gadā.

Rīgas zoodārzam iecelta pagaidu valde

Tajā darbosies bijušais zoodārza vadītājs Rolands Greiziņš un VARAM Valsts sekretāra vietnieks attīstības instrumentu jautājumos Sandris Cakuls.

Dānija atceļ lēmumu par Misānes izdošanu DĀR un izdos Latvijai

Sagaidāms, ka Misāne tiks izdota Latvijai, kur viņa atzīta par aizdomās turēto par izvairīšanos no tiesas vai bāriņtiesas nolēmuma, par sveša finanšu instrumenta vai maksāšanas līdzekļa nolaupīšanu un par dokumenta viltošanu.

Igaunijā izstrādā elektrisko skrejriteņu kustības noteikumus

Atļaut elektrisko skrejriteņu kustību tikai uz gājēju ietvēm un veloceliņiem ar ātrumu līdz 25 kilometriem stundā, tā paredz vieglo elektrisko transportlīdzekļu regulējums, ko izstrādājusi Igaunijas Ekonomisko lietu un sakaru ministrija, ziņo ERR.

Saeimas komisija vērtēs iniciatīvu par parka izveidi bijušā velotreka Marss vietā

Kolektīvais iesniegums, ko parakstījuši 11 189 pilsoņi, Saeimā iesniegts šī gada janvārī.

ECT atsaka Latvijai noteikt liegumu Dānijai izdot Misāni DĀR

Eiropas Cilvēktiesību tiesa ir atteikusi Latvijai noteikt pagaidu noregulējumu saistībā ar tiesā iesniegto sūdzību Latvijas pilsones Kristīnes Misānes lietā.

Rosina Lembergam liegt iekļūt Saeimā

Rosina ASV sankciju sarakstā iekļautajam Aivaram Lembergam liegt iekļūt Saeimā, kā arī piedalīties Saeimas rīkotajos pasākumos, liecina Latvijas Televīzijas rīcībā esošā informācija.

NATO Parlamentārajā asamblejā notiek Igaunijas rīkota kiberapmācība

NATO Parlamentārajā asamblejā Briselē notikušas kiberdrošības apmācības, ko rīkojuši igauņu speciālisti ar mērķi inscenēt kiberdrošības apdraudējumu un likt likumdevējiem atrast tā risinājumus, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

OIK parlamentārās izmeklēšanas komisija pieņem galaziņojumu

Obligātās iepirkumu komponentes parlamentārās izmeklēšanas komisija pieņēmusi galaziņojumu, secinot, ka nepieciešams nekavējoties atcelt obligātās iepirkuma komponentes sistēmu,

Likvidēta viltus ziņu lapa www.aumytests.net. Darbonis aizturēts

Interneta vietnē www.aumytests.net tika publicētas vairākas viltus ziņas, kas satur acīmredzamu necieņu pret sabiedrību, kā rezultātā nepamatoti tika traucēts cilvēku miers un valsts un pašvaldību iestāžu darbs.

Turcija sola militāru operāciju Sīrijā ar mērķi apturēt Krievijas un al Asada spēkus

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans paziņojis, ka tas ir tikai laika jautājums, pirms Turcija uzsāk militāru operāciju kaimiņvalstī Sīrijā, lai apturētu Sīrijas valdības un Krievijas spēku uzbrukumu sīriešu opozīcijas kontrolētai teritorijai, ziņo BBC.

Atlaisti Rīgas zoodārza vadītāji Līdaka un Morozovs

No darba pašvaldības SIA Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs valdē atlaists gan tās priekšsēdētājs Ingmārs Līdaka, gan valdes loceklis Andris Morozovs, apstiprināja Līdaka.

Pārsūdzēs spriedumu Maxima traģēdijas krimināllietā

Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesas spriedums Maximas traģēdijas krimināllietā noteikti tiks pārsūdzēts, norāda Ģenerālprokuratūras Darbības analīzes un vadības departamenta virsprokurors Aivars Ostapko.

Vācijā sarīko šaušanas bāros; iespējamo uzbrucēju atrod mirušu

Vācijas policija atradusi mirušu personu, kuru tur aizdomās par šaušanas uzbrukumiem Hānavas pilsētā. Divos uzbrukumos pilsētas bāros ir nogalināti astoņi cilvēki un vēl pieci ievainoti, vēsta vācu raidsabiedrība DW.

CVK aptiprina: Nav savākti nepieciešamie paraksti referenduma ierosināšanai par pašvaldību ārkārtas vēlēšanu regulējumu

Līdz ar to tautas nobalsošanas ierosinājumu parakstījusi mazāk nekā viena desmitā daļa vēlētāju, un apturētie likumi nav nododami tautas nobalsošanai.

Uzņēmumu reģistrs lemj, ka KPV LV februāra sapulce nebija lemttiesīga

Uzņēmumu reģistrs noteicis, ka partijas KPV LV 8.februāra atkārtotā biedru sapulce nebija lemttiesīga, tāpēc UR noteicis termiņu trūkumu novēršanai jeb jaunas sapulces sasaukšanai.

ANO: Klimata pārmaiņas apdraud bērnu nākotni visās valstīs

Neviena valsts pasaulē nedara gana, lai pasargātu tās bērnus no klimata pārmaiņu ietekmes – ar šādu skarbu secinājumu nākts klajā pētījumā, ko kopīgi veidojušas ANO organizācijas Pasaules Veselības organizācija, Apvienoto Nāciju Starptautiskais Bērnu fonds un medicīnas žurnāls The Lancet, vēsta DW.

Plāno paredzēt bargākus sodus par smēķēšanas ierobežojumu pārkāpumiem

Par likuma prasībām neatbilstošu telpu ierādīšanu smēķēšanai juridiskajām personām varētu palielināt sodu no 1 000 līdz 2 500 eiro līdzšinējo 210 līdz 350 eiro vietā.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!