Ignorējot ASV sankcijas, Ventspils dome apstiprina Lemberga vadībā tapušu budžetu

Neskatoties uz ASV noteiktajām sankcijām, Ventspils pilsētas domes 2020.gada budžets, kas tapis sankcionētās personas Aivara Lemberga absolūtā ietekmē, ceturtdien, 23.janvārī, tika apstiprināts,  BNN uzsver Ventspils pilsētas domes opozīcijas deputāts Aivis Landmanis.

«Šī gada budžets ieies vēsturē, jo tā izstrādi vadīja un tā apstiprināšanu nodrošināja nu jau arī ASV sankcionētais Aivars Lembergs,» absurdo situāciju komentē Landmanis.

«Cik zināms, tad Lembergs kā smagos noziegumos apsūdzēta un tiesiski ierobežota persona ir vadījusi un nodrošinājusi arī visus iepriekšējos Ventspils pilsētas domes, tās iestāžu, kapitālsabiedrību un biedrību budžetus, kopš 2007.gada, kad viņam tika piemērots liegums pildīt Ventspils pilsētas dome priekšsēdētāja pienākumus,» atgādina Landmanis.

Viņš arī norāda: «Šis ir kārtējais Ventspils pilsētas domes budžets, kura izstrādē netika pielaista opozīcija.»

«Visi atjaunotās Latvijas laikā tapušie Ventspils pilsētas domes, tās iestāžu, kapitālsabiedrību un biedrību budžeti ir tikuši izstrādāti Lemberga virsvadībā, to izstrādes procesos liedzot dalību opozīcijas deputātiem – visas diskusijas, informācija no opozīcijas, klaji ignorējot Satversmes un likuma normas, ir tikusi slēpta.»

Landmanis BNN uzsver: «Opozīcija, kā ierasts, lūdz to iesaistīt budžeta izstrādes procesā, lūdz to nodrošināt ar budžeta izstrādei nepieciešamo informāciju, kā arī iesniedza savus priekšlikumus.»

«Izpildot sankcionētā Lemberga gribu, arī šoreiz, sankcionētās personas absolūtā ietekmē esošie pozīcijas deputāti, visus opozīcijas lūgumus un izteiktos priekšlikumus ignorēja,» budžeta izstrādes un pieņemšanas gaitu iezīmē Landmanis.

«Varam tikai minēt kādi «brīnumi» ir iestrādāti šajos budžetos,» pauž deputāts.

«No kādiem avotiem un cik daudz sabiedrības līdzekļu prettiesiski nonāks Lemberga interešu nodrošināšanai, nav zināms, to rūpīgi slēpj.»

«Par to, ka par sabiedriskiem līdzekļiem tiek nodrošināta sankcionētā preses konferences, subjektīvā viedokļa paušana masas saziņu līdzekļos, nav šaubu. Arī 24.janvārī pašvaldības portālā ir skatāms kārtējais sankcionētā farss (tā saucamā preses konference),» atzīmē Landmanis.

Viņš uzsver: «Nav šaubu, ka ASV sankcijas ir klaja valsts varas nespējas sekas.»

Vēl par šo tematu: Vairāk nekā mēnesis kopš sankcijām Lembergam. Pūce aizvien gaida Ventspils domes reakciju

«Viss Ventspilī notiekošais kārtējo reizi parāda, ka Ventspils pilsētas dome ir atlaižama, ir vērtējams, vai smagos amatnoziegumos apsūdzētā, tiesiski ierobežotā un ASV sankcionētā persona kopā ar tās ietekmē atrodošajiem Ventspils pilsētas domes deputātiem nav saucama pie atbildības par Ventspils, ventspilnieku un Latvijas valsts apdraudējumu,» BNN pauž Landmanis.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas