Ik mēnesi Latvijā izsniedz ap 16 000 eID karšu

Šogad vidēji mēnesī izsniegtas 16 tūkstoši eID kartes, kas ir tikpat, cik šogad izdotas pases. Kopumā Latvijā izsniegts jau aptuveni viens miljons eID karšu, liecina Pilsonības un migrāciju lietu pārvaldes apkopotā informācija.

Vairāk nekā 400 tūkstošiem izsniegtās personas apliecībās (eID kartes) ir aktivizēts drošs elektroniskais paraksts (e-paraksts). Līdz ar to pieaudzis e-paraksta lietošanas temps – šī gada pirmajos 11 mēnešos e-paraksts lietots 5,7 miljonu reižu, bet visa pērnā gada laikā tas sasniedzis 4,8 miljonus reižu, BNN informē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

Ar eID karti oktobrī parakstīts šogad lielākais dokumentu skaits – eParakstīšanai oktobrī tā lietota nedaudz vairāk nekā 100 tūkstošus reižu. Arī novembrī eID karšu lietotāji parakstījušies 98 500 reizes, savukārt gada pirmajā pusē eParakstīšanai karte lietota vidēji 80 000 reizes mēnesī. Jau no nākošā gada eID kartēs bez maksas tiks iekļauts neierobežots e-parakstīšanas reižu skaits.

«E-pakalpojumu un e-paraksta lietošanas pieaugums liecina, ka Latvijas sabiedrība novērtē valsts sniegtās iespējas un radītos digitālos risinājumus, labprātāk izvēloties savas dzīves situācijas risināt elektroniski. Ņemot vērā ikdienas straujo ritējumu, būtiskāka kļūst mobilitāte, ko sniedz eID karte un e-paraksts, jo sazināties ar valsts iestādēm, tostarp pārbaudīt dokumentus ir iespējams sev ērtā laikā un vietā,» uzsver Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietnieks IKT jautājumos Edmunds Beļskis.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas