Ikdienu bez interneta nespēj iedomāties 95% Latvijas iedzīvotāju

Informācijas un komunikāciju tehnoloģijas attīstās straujāk nekā jebkad agrāk, un pēdējos gados mobilais internets pārliecinoši kļuvis par visbiežāk izmantoto pakalpojumu Latvijā. Šobrīd viedierīce ar interneta pieslēgumu ir gluži kā maize un gaiss – bez tās savu ikdienu nevar iedomāties 95% Latvijas iedzīvotāju.

Līdzās internetam bieži izmantotie pakalpojumi, bez kuriem nav iedomājama Latvijas iedzīvotāju ikdiena, ir iespēja veikt attālinātus maksājumus un bankas norēķinus (58%), kā arī izmantot sabiedrisko transportu (35%). Tomēr internets pārspēj visu, turklāt tas vienlīdz svarīgs ir gan kungiem (94%), gan dāmām (95%), kā arī dažāda gadagājuma cilvēkiem, liecina Latvijas Mobilais Telefons (LMT) veiktā aptauja.

Pat, dodoties ceļojumā, Latvijas iedzīvotāji, pirmkārt, izvēlētos ņemt ierīci ar interneta pieslēgumu (85%) un tikai tad higiēnas piederumus (73%), grāmatas vai žurnālus laika īsināšanai (37%).

Tieši iespēja nekavējoties tīmeklī atrast meklēto informāciju ir galvenā interneta priekšrocība, kuru kā primāro atzīmē gandrīz trīs ceturtdaļas jeb 71% Latvijas iedzīvotāju. Tikai trešdaļa novērtē iespēju sekot līdzi aktuālo ziņu plūsmai (33%) un iespēju attālināti iepirkties vai veikt maksājumus. Interesanti, jo vecāks interneta lietotājs, jo lielāku nozīmi tas piešķir iespējai sekot līdzi jaunākajām ziņām. Savukārt jauniešiem līdz 30 gadu vecumam būtiskāk šķiet jebkurā laikā klausīties sev tīkamu mūziku.

Lai gan internets pārņēmis gandrīz visu aptaujas dalībnieku domas un ikdienas gaitas, dažiem joprojām ir svarīgs veselīgs dzīvesveids – 27% aptaujāto ceļojumā ņemtu līdzi sporta un aktīvās atpūtas inventāru. Bez aktīvās atpūtas piederumiem savu ceļojumu biežāk nekā pārējie nespēj iedomāties pilsētnieki, kas dzīvo ārpus Rīgas (33%). Savukārt nepārtrauktas saziņas iespējas, ko sniedz internets, kā galveno priekšrocību min vidēji 29% aptaujāto, biežāk – latvieši (36%), kliedējot mītu par latvieti kā introvertu un savrupu viensētas iemītnieku.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas