Ikviens Latvijas iedzīvotājs aicināts kārtot Eiropas eksāmenu

Eksāmens norit otrdien, 9.maijā, no plkst.8.00 līdz 21.00. Apmeklējot mājas lapu www.esmaja.lv Eiropas eksāmenā jāizvēlas sev piemērotā vecuma grupa un jāatbild uz 20 jautājumiem 20 minūšu laikā.

«Un kā jau eksāmenā, ir arī vērtējums – pēc eksāmena nokārtošanas ikviens dalībnieks saņem apliecinājumu ar iegūto punktu skaitu. Pieciem labākajiem katrā vecuma grupā – vērtīgas balvas. Neskatoties uz nopietno nosaukumu – Eiropas eksāmens, tajā akcents nav uz faktu zināšanām, bet gan tiek rosināts izprast mūsu lomu, līdzdalības iespējas un mijiedarbību ar Eiropas Savienību,» stāsta Eiropas Kustība Latvijā pārstāvji. 

Viņi uzsver, ka Eiropas eksāmena sauklis ir Esi savas dzīves režisors!, mudinot spert pirmo soli un būt aktīvam, uzņemties atbildību un veidot savu dzīvi tieši tādu kādu to vēlamies. «Mūsu iespējas rada zināšanas, izpratne, attieksme un vēlme līdzdarboties. Izzini, izproti un piedalies!»

Eiropas eksāmenu organizē Eiropas Komisija sadarbībā ar Eiropas Kustība Latvijā. Katru gadu Eiropas eksāmenā piedalās arvien lielāks dalībnieku skaits, pagājušajā gadā tajā piedalījās jau vairāk nekā 12 000 dalībnieki.

Ref:224.000.103.1107

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas