Ilvess: «Eiropa nedrīkst nobīties»

Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess

Teroristiskās organizācijas «Islāma valsts» mērķis ir iebiedēt tā, lai Eiropa slēgtu robežas tiem, kuri nonākuši ciešanās, tā paziņojumā pēc Parīzē sarīkotajiem terora aktiem norādījis Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess (Toomas Hendrik Ilves).

«Parīzē 13.novembra vakarā teroristi uzbruka Eiropai. Viņi vēlējās nonāvēt pēc iespējas vairāk upuru. Mēs visi – ateisti, kristieši un musulmaņi, eiropieši un bēgļi – esam koordinēta terora akta upuri,» komentējis Igaunijas prezidents, vērtējot, ka tieši, bēgot no šādas vardarbības, simtiem tūkstoši cilvēku ir pametuši savas mājas.

««Islāma Valsts Irākā un Sīrijā» [arī «Islāma valsts»] teroristu mērķis ir iebiedēt. Tā, lai mēs neuzdrošinātos iestāties pret noziegumiem pret cilvēci, ko tie pastrādājuši citviet, lai mēs atmestu līdzjūtību un solidaritāti, kad uzņemam kara bēgļus, lai mēs uzgrieztu muguru tiem, kuri nonākuši grūtībās un ciešanās; lai mēs slēgtu robežas un baidītos sniegt palīdzīgu roku,» tā raidorganizācijas ERR publicētā paziņojumā norāda Ilvess.

Attiecībā uz turpmāko vēlamo Eiropas Savienības rīcību Igaunijas valsts vadītājs raksta: «Mums ir jāzina, kas ierodas Eiropā un kādēļ. Nekontrolēta migrācijas plūsma sevī slēpj draudus, un Eiropai jāatrod labākas metodes, kā pārliecināties kas ir kas, taču mēs nedrīkstam aizvērt durvis tiem, kam tiešām ir jāpalīdz».

Ref: 111.111.103.2915

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas