Ilvess Igaunijā izveido Ārējo attiecību padomi

Bijušais Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess (Toomas Hendrik Ilves) kopā ar vēl 29 domubiedriem izveidojuši Igaunijas Ārējo attiecību padomi ārpolitikas diskusijai nevalstiskajā sektorā, vēsta raidorganizācija ERR.

«Līdz šim mums ir trūkusi asociācija vai biedrība, kur var tikties cilvēki, kuri uzskata ārpolitiku un drošības politiku par svarīgu,»

tā trešdien, 24.februārī, paziņojot par nevalstiskās organizācijas izveidi, skaidrojis Rīgikogu Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Marko Mihkelsons (Marko Mihkelson).

Organizācijas 30 dibinātāju sarakstā līdztekus eksprezidenta Mihkelsona vārdam lasāmi virkne bijušo Igaunijas ministru vārdu. Tie ir Marina Kaljulaida (Marin Kaljulaid), Sīms Kallass (Siim Kallas), ekspremjers Marts Lārs (Mart Laar), Jiri Luiks (Jüri Luik), Svens Miksers (Sven Mikser) un Urmass Paets (Urmas Paet).

Lasiet arī: Igaunija: Somijas ierobežojumi pret igauņiem kaitē ES pamatvērtību ievērošanai

Ilvess norādījis, ka ir svarīgi ieviest ārpolitikas diskusijas pilsoniskajā sabiedrībā tā, lai šajā jomā nedarbotos tikai valsts finansētas domnīcas un Igaunijas ārlietu un aizsardzības ministriju izplatītie paziņojumi. «Lai diskusija būtu dzīvīga un tomēr profesionāla,» organizācijas nepieciešamību skaidrojis Igaunijas ekspezidents, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas