Ilvess satraukts par uzbrukumiem Igaunijas demokrātijai no populistiem EKRE

Igaunijas eksprezidents Tomass Hendriks Ilvess

Igaunijas eksprezidents Tomass Hendriks Ilvess (Toomas Hendrik Ilves) paudis satraukumu par valsts liberālās demokrātijas apdraudējumu, kāds centrālajā varā radies pēdējā laikā, kopš parlamentā nostiprinājusies Igaunijas Konservatīvā tautas partija.

Ilvess sociālo mediju ierakstā trešdien, 10.aprīlī, uzskaitījis EKRE izpausmes, gan nesaucot partiju un tās līderus vārdā, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

«Neiecietība, naids, izsmiekls, draudi. Saukt citu tautību Igaunijas pilsoņus par Kremļa izraisītu vēzi; teikt, ka cilvēkiem ar atšķirīgu ādas krāsu būtu «jāparāda durvis»; saukt cilvēkus ar atšķirīgu seksuālo orientāciju par «invalīdiem», kuriem būtu jāatņem balsstiesības,» tā uzskaitījis Igaunijas eksprezidents, paužot neticību, ka tā ir mūsdienu Igaunija, kur šādi aicinājumi izskan no politiķu mutes.

Viņaprāt, šādi izteikumi, kas pausti līdz ar EKRE aicinājumiem «aizvākt» konkrētus Igaunijas sabiedriskā medija žurnālistus, liecina par apdraudējumu valsts ilggadējai liberālai demokrātijai.

Ilvesa vērtējumā tieši līdzšinējā politiskā vide ļāvusi Igaunijai piedzīvot uzplaukumu un attīstībā apsteigt citas valstis Austrumeiropas reģionā, kas tāpat kā Igaunija savulaik atradušās Padomju Savienības ietekmes zonā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas