bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 19.07.2018 | Vārda dienas: Jautrīte, Kamila, Digna
LatviaLatvija

Policija: «Imantas pedofils» varētu būt pat trīs dažādi cilvēki

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

BNN, Baltic news, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Sozinovs

Tā dēvētais «Imantas pedofils», par kura upuriem šogad kļuva jau piecas meitenes, varēt būt divas vai pat trīs dažādas personas, stāsta Valsts policijas Rīgas reģionālās pārvaldes Kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Sozinovs. Policija joprojām neizslēdz, ka varmāku kāds slēpj.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis ar policijas darbu ir apmierināts un trūkumus tajā pagaidām neredz. Kozlovskis sarunā ar Latvijas Televīzijas raidījumu De Facto atzina, ka pieļauj Valsts policijas amatpersonu atlaišanu šīs izmeklēšanas dēļ tikai tad, ja kritika izskanēs no prokuratūras puses.

Kozlovskis atzina, ka Latvijas Iekšlietu ministrija vērsusies pēc palīdzības pie Lietuvas kolēģiem, jo Latvijā šādu noziegumu izmeklēšanai pietrūkst tehniskā nodrošinājuma.

«Latvijā ir jāmodernizē biometrijas datu apstrādes iespējas, kas ļautu uzlabot personu identifikāciju. Esmu vērsies pie Lietuvas kolēģa, lai iegūtu tehnisku atbalstu tieši izmeklēšanas nolūkos, neteikšu kādās darbībās, bet viņiem ir labāka situācija,» atklāja Kozlovskis.

Ministrijā norāda – līdzīga veida noziegumi ilgi izmeklēti arī citās valstīs. Raidījuma apkopotā informācija šo apgalvojumu apstiprina. Sērijveida varmāku uzbrukumi uz ielās vai kāpņu telpās mēdz ieilgt arī ārzemēs, tostarp kaimiņos Lietuvā un Igaunijā.

Tikmēr Imantas iedzīvotāji ar izmeklēšanas ātrumu, šķiet, nav apmierināti. Raidījums novēroja kādas aktīvistu grupas sanāksmi darba dienas vakarā. Sanākušo jauniešu bariņš plānoja ielas patruļas un sprieda par to, kā tieši «Imantas pedofilu» plāno aizturēt, kaut gan Valsts policija skaidri norāda, ka to darīt ir aizliegts.

Šādu brīvprātīgo grupu paliek arvien vairāk. Pavasarī darbojās vien organizācija ar nosaukumu Imantas aizsargi – vietējo skolu audzēkņu vecāki. Tagad iesaistījušās gan apsardzes firmas, gan motoklubi un gadījuma grupas. Imantas aizsargi par savu mērķi pasludina vienkārši nozieguma novēršanu, bet stāvlaukumā sanākušie cer varmāku sagūstīt.

Valsts policijā norāda, ka ik dienu patrulē Pārdaugavas rajonos un ne tikai meklē varmāku, bet arī uzmana brīvprātīgos. «Strādājam Imantā kopā ar viņiem, cenšamies skaidrot – ja viņi pārkāps likumu, stāsies likuma priekšā kā jebkurš cits noziedznieks. Tagad apvienojas arvien jaunas šādas grupas, viņi domā, ka taisīs linča tiesu. Bet viņi pārkāps likumu un nekad nevar būt 100% pārliecība, ka tas ir īstais pedofils,» uzsver Andrejs Sozinovs.

Bažas par policijas darba kvalitāti, izmeklējot tā saukto Imantas pedofila lietu, pastiprinājis kāds precedents. Kāda Pārdaugavas iedzīvotāja raidījumam atklāja, ka viņas mazgadīgajai meitai kāpņu telpā uzbrucis vīrietis, bet tika iztraucēts un ātri vien aizbēga. Savukārt policists, kurš ieradies notikuma vietā, cietušās meitenes vecākiem piedāvājis atteikties no iesnieguma rakstīšanas un kriminālprocesa uzsākšanas.

«Policija ieradās ātri, arī mediķi ieradās, meitenei pratināja, arī mediķi viņu apskatīja, miesas bojājumi nekādi netika konstatēti, un tajā brīdī policijas darbinieks mani pasauca otrā telpā, kur vedināja uz tādām domām, ka nav nekādi nopietni miesas bojājumi, ka nav pamata uz kā ierosināt krimināllietu,» stāstīja mamma.

Meitenes mamma uzstāja notikušo tomēr pienācīgi dokumentēt, un policisti kriminālprocesu ierosināja. Valsts Policijā nekomentē, vai šāda situācija tiešām notikusi, tomēr uzsver, ka tiesībsargi darīja visu iespējamo, lai noziedznieku aizturēt.

Sozinovs apliecināja, ka policija noskaidros notikušā apstākļus, «vai kāds no darbiniekiem bija nepareizi izteicies sarunā ar cietušiem». Sozinovs norādīja – piedāvājumi no policijas darbiniekiem nesākt kriminālprocesu ir pretlikumīgi un katram iedzīvotājam, tādu saņemot, jāziņo valsts policijas vadībai.

Jau ziņots, ka martā policija īpaši vērsās pie iedzīvotājiem, aicinot viņus ziņot par jebkādām aizdomām, kas palīdzētu atklāt Imantas pedofila noziegumus. Tad Imantas mikrorajonā bija noticis jau trešais uzbrukums mazgadīgām meitenēm, varmākam apmierinot dzimumtieksmi daudzstāvu namu liftos. Notikuma vietās tika iegūti noziedznieka DNS paraugi. Un šajā izmeklēšanā tika pārbaudītas vairāk nekā 200 personas.

Pārbaudot aizdomīgas personas, policijai izdevās atklāt noziedznieku grupējumu, kas nodarbojās ar bērnu pornogrāfijas materiālu izplatīšanu un izgatavošanu.

Taču oktobrī Imantas pedofilam kārtējo reizi par upuri kritusi kāda 13 gadu veca meitene. Šis ir jau piektais bērns, pret kuru vērsta seksuāla varmācība. Imantas pedofila meklēšana turpinās.

Ref: 102.000.102.8455


Pievienot komentāru

Maršruts nedēļas nogalei: Skārda bungu tūre, Dzīres Kuldīgā un Fono Cēsis

Arī šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kas dos iespēju kvalitatīvi pavadīt brīvdienas ikvienam – gan bērnam, gan pieaugušajam – un jebkur – gan dabā, gan iekštelpās. BNN komanda aicina ielūkoties Maršrutā, lai varētu izvēlēties, kurš pasākums ir vispiemērotākais šo brīvdienu pavadīšanai – Prāta Vētras koncerts Jelgavā, Dzīres Kuldīgā vai Fono Cēsis.

Lietuvas valdošā partija reklamējusies populārā TV seriālā

Sasniegt vēlētāju auditoriju var sasniegt dažādos veidos. Lietuvā valdošā Zemnieku un zaļo savienība to darījusi caur iecienītu televīzijas seriālu, tā šonedēļ secinājusi Lietuvas Centrālā Vēlēšanu komisija.

Igauņi alkoholu pērkot Latvijā, pusgadā nodokļos zaudē 20 miljonus eiro

Latvijas veikalos, kas atrodas pie Igaunijas robežas, pirmajā pusgadā pārdoti 1,6 miljoni litru stipro alkoholisko dzērienu, un tas nozīmē, ka Igaunija nodokļos zaudējusi vairāk nekā 20 miljonus eiro.

Asociācija: Ap 3 300 HIV inficēto zina savu statusu, bet netiek Latvijā ārstēti un turpina izplatīt infekciju

HIV Latvijā joprojām turpina savu uzvaras gājienu – ap 3 300 HIV inficēto zina savu statusu, bet netiek ārstēti un turpina izplatīt infekciju. Tādēļ ir nekavējoties jārīkojas, lai Latvija zaudētu savu HIV karaļvalsts statusu un infekcija tiktu ierobežota, aicina Baltijas HIV asociācija.

Šoferu trūkuma dēļ var nākties samazināt starptautisko autopārvadājumu apjomus

Latvijas autopārvadājumu kompānijās sāk trūkt šoferu un, ja netiks mainīti Eiropas Savienībā neietilpstošu valstu pilsoņu nodarbinātības nosacījumi, var nākties samazināt autopārvadājumu apmērus, stāsta autopārvadātāju asociācijas Latvijas auto prezidents Valdis Trēziņš.

Krievijā protestē pret pensijas vecuma celšanu

Pie Krievijas parlamenta ap 200 cilvēku ceturtdien pulcējušies saistībā balsojumu ar sabiedrībā priekšlikumiem paaugstināt pensionēšanās vecumu sievietēm par astoņiem gadiem un vīriešiem – par pieciem gadiem.

VVD daļēji aptur SIA Vangažu Nafta darbību

Valsts vides dienests šā gada 18.jūlijā pieņēma lēmumu par daļēju SIA Vangažu Nafta darbības apturēšanu.

Pērn bija par 1 140 dzimušajiem mazāk nekā 2016.gadā

Kopš 2016.gada dzimušo skaits Latvijā atkal samazinās – 2017.gadā piedzima par 1 140 bērniem mazāk nekā 2016.gadā. Arī 2018.gada pirmajos sešos mēnešos reģistrēto jaundzimušo skaits (9 664 bērni) ir par 664 mazuļiem mazāks nekā 2017.gada attiecīgajā periodā.

Latvijas Bankas padome paplašina Kredītu reģistra funkcionālās iespējas

Latvijas Bankas padome grozījusi 2018.gada 18.janvāra noteikumus Kredītu reģistra noteikumi. Ar šiem grozījumiem tiek paplašinātas Latvijas Bankas uzturētā Kredītu reģistra funkcionālās iespējas, informē Latvijas Bankas Preses dienests.

Igaunijā pēc futbola Pasaules Kausa vairāk nelegālo robežpārkāpumu

Futbola līdzjutēji, kuri Krievijā saņēmuši īstermiņa uzturēšanas atļaujas, lai apmeklētu Pasaules Kausa izcīņu futbolā, pastiprināti mēģina slepus šķērsot Igaunijas robežu, lai iekļūtu Eiropas Savienībā, novērojuši igauņu robežsargi.

KP: Auto tehniskās apskates funkcijas jāuztic arī autoservisiem, nevis tikai CSDD

Valsts nepamatoti liedz privātajiem uzņēmumiem iesaistīties transportlīdzekļu tehniskā stāvokļa kontroles tirgū, uzraudzībā par transportlīdzekļu valsts tehniskās apskates jomu secina Konkurences padome.

Straume apgalvo, ka KNAB nekas neesot darīts nelikumīgi

Inventarizējot Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja savulaik veiktās operatīvās darbības, iestādes vadītājam Jēkabam Straumem radusies neizpratne par to, kāpēc, iegūstot pierādījumus vai indikācijas par tālākām nepieciešamām darbībām, pagātnē no biroja darbinieku puses bieži vien nav sekojusi atbilstoša reakcija.

Pēdējo nedēļu laikā pieaugusi pārkāpumu intensitāte uz valsts robežas

Valsts robežsardzes konstatēto nelikumīgas robežšķērsošanas gadījumu skaits aizvien pieaug – pēdējo nedēļu laikā ir aizturētas vairākas Vjetnamas pilsoņu grupas, kā arī šogad otra skaitliski lielākā Irākas pilsoņu grupa.

Igaunijā trīspadsmitgadniece letāli pārdozējusi fentanilu

Igaunijā no sintētisko zāļu fentanila pārdozēšanas mirusi kāda 13 gadus veca meitene. Prokurori par viņas nonāvēšanu aiz nolaidības apsūdzējuši 15 gadus vecu zēnu.

Izplatītākie pārkāpumi autobusos joprojām saistīti ar biļešu tirdzniecību

Šā gada pirmajā pusgadā reģionālo maršrutu autobusos veikti gandrīz 700 pārbaužu, un pārkāpumi konstatēti aptuveni 10% gadījumu. Joprojām izplatītākie pārkāpumi ir saistīti ar biļešu tirdzniecību.

EK piespriež Google 4 miljardu eiro sodu par Android pārkāpumiem

Eiropas Komisija ir piespriedusi Google 4,34 miljardus eiro lielu naudassodu par nelikumīgu dominējoša tirgus stāvokļa izmantošanu. Eiropas Savienības izpildvara arī solījusi turpināt izmeklēšanas par amerikāņu datortehonolģiju milža citiem iespējamiem pārkāpumiem bloka teritorijā.

Latvijas iedzīvotāji gatavi strādāt vakaros un brīvdienās, kā arī par zemu atalgojumu

Trešdaļa jeb 34% iedzīvotāju darba portāla CVMarket.lv veiktajā aptaujā atzinuši, ka karjeras dēļ gatavi upurēt savu brīvo laiku.

Citadele pieņēmusi galīgo lēmumu par Lietuvas meitasbankas pārveidi par filiāli

Banka Citadele pieņēmusi galīgo lēmumu par Lietuvas meitasbankas pārveidi par filiāli, teikts bankas sniegtajā informācijā biržai Nasdaq Riga.

Biržu indeksi pārsvarā pieaug, naftas cenas kāpj

 Pasaules biržu indeksi trešdien, 18.jūlijā, pārsvarā pieauga, ko veicināja labi ASV firmu peļņas rādītāji un ASV Federālo rezervju sistēmas vadītāja Džeroma Pauela optimistiski izteikumi, kas arī sekmēja eiro un britu mārciņas kursa krišanos pret ASV dolāru.

Turcija atceļ ārkārtas stāvokli, kas ieviests pēc apvērsuma mēģinājuma

Turcijas valdība nolēmusi nepagarināt ārkārtas stāvokli, kas valstī bijis spēkā kopš 2016.gada, kad notika mēģinājums vardarbīgi sagrābt valsts varu.

Rīgas pašvaldība atceļ brīdinājumu zilaļģu dēļ nepeldēties atsevišķās peldvietās

Rīgas pašvaldība saņēmusi informāciju no Veselības inspekcijas, ka 17.jūlijā speciālisti atkārtoti apsekojuši Vakarbuļļu, Daugavgrīvas un Vecāķu pludmales un secinājuši, ka patlaban aļģu masveida akumulēšanās nav konstatēta, līdz ar to riska peldētāju veselībai nav.

Turpina dzēst meža ugunsgrēku Valdgales pagastā; divi ugunsdzēsēji cietuši

Jau otro dienu jeb 36 stundas turpina dzēst kūdras un meža ugunsgrēku Talsu novada Valdgales pagastā, lai gan ugunsgrēka izplatība vairākās vietās ir daļēji ierobežota un intensīvi tiek turpināts darbs ugunsgrēka izplatības ierobežošanai, joprojām ir vietas, kur liesmas izplatās.

«Mežonīgā» partiju konkurence un politiskais haoss – kas notiek pirmsvēlēšanu periodā?

Ja mēs salīdzinām ar to, kas zem 5% barjeras cīnījās pirms kādiem 8–12 gadiem, tad tur bija visādi Daugavas racēji, «virsmāsu partijas» un «eiroskeptiķu partijas», kuru spēja izveidot kaut vai kaut kādu partiju programmu, bija ārkārtīgi vāja. Savukārt pašlaik politisko partiju konkurētspēja ir tik liela, ka varbūt pat astoņas partijas pretendē pārvarēt 5%, kas norāda uz veselīgu konkurenci. Tomēr šajā plašajā partiju konkurences spektrā vispār nevar saprast, kur partijas ņem gan finansējumu, gan pieeju mediju resursiem, tā par priekšvēlēšanu laiku intervijā ar BNN izsakās politoloģe un domnīcas Providus vadošā pētniece Iveta Kažoka.

Ierobežos satiksmi Kārļa Ulmaņa gatvē

Saistībā ar ūdensvada tīkla remontdarbiem no 23.jūlija puksten 7.00 līdz 27.jūlija puksten 24.00 tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Kārļa Ulmaņa gatvē, pie ēkas Cīruļu ielā 4.

Jaunākie komentāri