Indijā dienā reģistrē 314 835 jaunus vīrusa gadījumus – pasaules antirekordu

Indijā pēdējā diennaktī līdz ceturtdienai, 22.aprīlim, atklāti 314 835 jauni inficētie ar vīrusu SARS-CoV-2. Tas ir pasaulē līdz šim lielākais vienas dienas inficēto skaits, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Arī no Covid-19 izraisītām komplikācijām mirušo iedzīvotāju skaits Indijā turpina augt. Pēdējā diennaktī letālu slimības iznākumu piedzīvojuši 2 104 indieši, kas Dienvidāzijas valstī ir līdz šim lielākais vienas diennakts nāves gadījumu skaits kopš Covid-19 pandēmijas sākuma 2020.gada pavasarī.

Skābekļa trūkums

Pandēmijas otrajam vilnim Indijā ir raksturīgs arī akūts skābekļa krājumu trūkums medicīnas iestādēs. Skābeklis ir nepieciešams slimnīcās, lai pacientiem ar smagu slimības gaitu atvieglotu elpošanu un daudzos gadījumos glābtu viņu dzīvības.

Lasiet arī: Pozitīvie Covid-19 testi Baltijā. Latvijā – 578 , Lietuvā – 1 344 , Igaunijā – 436

Deli lielpilsētā valsts ziemeļos augstākā līmeņa tiesa nākusi klajā ar kritiku par centrālās valdības nespēju organizēt skābekļa krājumu sagādi. «Tas ir smieklīgi. Mēs gribam zināt, ko centrs dara attiecībā visas Indijas apgādi ar skābekli,» norādījuši tiesneši, nolasot spriedumu lietā, kur ar petīciju tiesā vērsies kāds sešu privātu slimnīcu īpašnieks.

Indijas kopējais inficēšanās rādītājs ar jauno koronavīrusu ceturtdien pietuvojies 16 miljoniem, un valsts ar kopējo iedzīvotāju skaitu 1,3 miljardiem, atrodas otrajā vietā pasaulē pēc inficēto skaita aiz ASV, vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas