Indijā izsludina karantīnu 1,3 miljardiem iedzīvotāju

Indijas valdība, lai valstī nepieļautu COVID-19 epidēmiju, ir likusi visiem 1,3 miljardiem iedzīvotāju uzturēties dzīvesvietās un ieviesusi pārvietošanās ierobežojumus. Tas ir izraisījis iepirkšanās bumu veikalos, ziņo vācu raidsabiedrība DW.

Indija ir pēc iedzīvotāju skaita pasaules lielākā nācija, kur ir demokrātiska valsts pārvalde. Līdz otrdienai, 24.martam, blīvi apdzīvotajā Dienvidāzijas zemē bija apstiprināti 492 saslimšanas un deviņi nāves gadījumi ar COVID-19, liecina Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra publicētā informācija.

Otrdien Indijas premjerministrs Narenda Modi paziņojis par karantīnas ieviešanu visā valstī, bet iepriekš iedzīvotājiem lūgts ieturēt distanci vienam no otra. Paziņojuma iespaidā gan galvaspilsētā Ņudeli, gan vairākos citos lielos apdzīvotības centros sākušas veidoties rindas pie aptiekām un pārtikas veikaliem, ziņo DW.

Tas pamudinājis Modi nākt klajā ar aicinājumu saglabāt mieru.

«Nav pilnīgi nekādas vajadzības pēc panikas. Pirmās nepieciešamības preces, medikamenti utt. būs pieejami,» Indijas premjerministrs rakstījis mikroemuāru vietnē Twitter.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas