Indijā premjera dzimšanas dienā vakcinē 20 miljonus iedzīvotāju

Indijā, kur aizsākās Covid-19 Delta variants un kur slimību pandēmijas laikā pārcietuši jau 33 miljoni iedzīvotāju, arvien lielākus apgriezienus uzņem vakcinācijas kampaņa, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Dienvidāzijas valsts ar pasaulē otru lielāko nāciju pandēmijas laikā ir piedzīvojusi smagus brīžus, kas noveduši pie otrā lielākā Covid-19 pārslimojušo skaita vienas valsts robežās.

2020.gada beigās valstī tika konstatēts jaunā koronavīrusa Delta variants, kas, būdams pastiprināti lipīgs, strauji izplatījies pasaulē – arī Eiropas valstīs un Baltijā. Lai arī Indija ir pasaules līmenī vadoša vakcīnu ražotāja, tomēr tās valdība nokavēja iespēju savlaicīgi pasūtīt vakcīnas, un 2021.gada aprīlī blīvi apdzīvotās valsts daļās, lielākoties nevakcinētajā sabiedrībā plosījās Covid-19 otrais vilnis, prasot daudz cilvēku upuru. Līdz septembra vidum Indijā no Covid-19 bija miruši 442 874 cilvēki, liecina ES Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra dati.

Lasiet arī: Indijas svētākajā upē nonāk arvien vairāk Covid-19 upuru

Arī šobrīd vīrusa izplatība Indijā ir augsta – pēdējās divās nedēļās līdz 16.septembrim konstatēti 526 236 jauni inficēšanās gadījumi, tomēr vīrusa izplatības temps krītas. Šobrīd cerību, ka valsts varētu ar laiku uzveikt slimību, raisa vakcinācijas kampaņa.

Indijā iedzīvotājus pret Covid-19 vakcinē ar britu-zviedru farmācijas uzņēmuma AstraZeneca poti, vietējā uzņēmuma Bharat Biotech medikamentu un Krievijas ražojuma Sputnik V.

Premjerministra Narendras Modi dzimšanas dienā, kas bija piektdien, 17.septembrī, valstī tika sasniegts vienas dienas vakcinācijas rekords – vairāk nekā 20 miljoni injicētu devu. Kā vēsta BBC, pirmo vakcīnas devu ir saņēmuši 594 miljoni indiešu, kas vairāk nekā puse no iedzīvotājiem, kuriem atļauts to injicēt. Pilnībā vakcinējušies tomēr ir daudz mazāks īpatsvars pieaugušo indiešu – tikai ap 20%.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas