Indijā reģistrēta lielākā saslimstība ar Covid-19 kopš oktobra

Indijā, kas pēc iedzīvotāju skaita ir otrā lielākā valsts pasaulē, ceturtdien, 1.aprīlī, reģistrēts lielākais jauno inficēšanās gadījumu skaits kopš 2020.gada oktobra, vēsta Indijas ziņu portāls Times of India un britu-kanādiešu ziņu aģentūra Reuters.

Pēdējā diennaktī līdz 1.aprīlim Indijā ir apstiprināti 72 330 jauni inficēšanās gadījumi ar jauno koronavīrusu. Inficēto skaita kāpumam, kas valstī ar 1,4 miljardiem iedzīvotāju, ir lielākais 2020.gadā un lielākais kopš pērnā gada oktobra, sekojuši varasiestāžu aicinājumi slimnīcās atbrīvot un sagatavot gultas vietas potenciāliem Covid-19 pacientiem.

Lasiet arī: Lietuvā inficēšanās rādītāja kāpumu izraisījis vīrusa britu paveids, tā ministrs

Saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas (PVO) datiem kopš pandēmijas sākuma Indijā no bīstamās slimības izraisītām komplikācijām ir miruši 162 468 cilvēki, bet inficēto skaits sasniedzis 12 149 335. Dienvidāzijas valstī vienlaikus norisinās arī iedzīvotāju vakcinācija pret Covid-19. Līdz trešdienai, 31.martam, indiešiem izpotētas 54 665 820 vakcīnu devas, rāda PVO dati.

Pagājušajā nedēļā Indijas valdība vēstījusi, ka valstī konstatēts jaunā koronavīrusa «divkāršas mutācijas paveids». Lielākais skaits inficēto ar šo paveidu konstatēts Mahārāštras pavalstī valsts rietumos (206), bet atsevišķi gadījumi reģistrēti arī galvaspilsētā Ņudeli, tā Indijas Nacionālā slimību kontroles centra pausto citē ziņu aģentūra Reuters.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas