Indijas Covid-19 krīzi izraisījusi traģiska apstākļu sakritība, vērtē PVO

Indijā strauju slimības Covid-19 uzliesmojumu aprīlī izraisījusi cilvēku masveida pulcēšanās, zems vakcinācijas temps un pastiprināti infekciozu vīrusa paveidu izplatība, vērtējusi Pasaules Veselības organizācija, ziņo portāls The Guardian.

Otrdien, 27.aprīlī, Indija reģistrējusi vairāk nekā 300 000 jaunu inficēšanās gadījumu un 2 771 jaunu nāves gadījumu no Covid-19 izraisītām veselības komplikācijām. Veselības eksperti uzskata, ka patiesie slimības izplatības rādītāji ir daudz augstāki, jo tādās blīvi apdzīvotās Indijas pavalstīs kā Utarpradēša un Gudžārata varasiestādes tiek vainotas nāves un inficēšanās gadījumu nepilnīgā uzskaitē.

Lasiet arī: Covid-19 izplatība vēl 15 pašvaldībās liedz organizēt mācības klātienē

PVO pārstāvis Tariks Jašarevičs (Tarik Jašarević) rosinājis Indijas koronavīrusa situācijas izraisīšanā nevainot vīrusa mutācijas kā vienīgo cēloni.

«Apmērs, kādā šīs vīrusa izmaiņas ir vainojamas par straujo gadījumu skaita kāpumu valstī, joprojām nav skaidrs tādēļ, ka kāpumu varētu būt veicinājuši arī citi faktori, kā, piemēram, nesen notikuši lielas cilvēku sanākšanas,» norādījis Jašarevičs.

PVO vērtējumā Indijas veselības aprūpes sistēmai pārmērīgu slodzi radījis tas, ka inficēti iedzīvotāji paniski devušies uz slimnīcām, kaut arī daļa varējuši Covid-19 pārslimot mājās. Vairākas Rietumvalstis ir atsaukušās Indijas aicinājumam palīdzēt ar skābekļa medicīnas aprīkojuma piegādi. PVO vadība savukārt paziņojusi, ka nosūtīs uz Dienvidāzijas valsti 4 000 skābekļa koncentrēšanas ierīces un 2 000 veselības speciālistu, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas