Indijas svētākajā upē nonāk arvien vairāk Covid-19 upuru

Indijā turpinoties lielam slimības Covid-19 uzliesmojumam, pēdējās nedēļās hinduistu svētākajā upē Gangā atrastas arvien lielāka skaita cilvēku mirstīgo atlieku, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Kopš aprīļa otrās puses Dienvidāzijas valsts veselības aprūpes sistēmu un citus sabiedriskus procesus ir pārslogojis apjomīgs Covid-19 otrais vilnis. Oficiālie statistikas dati liecina, ka ir reģistrēti vairāk nekā 25 miljoni inficēšanās gadījumu un ap 275 000 nāves gadījumu, tomēr veselības speciālisti apgalvo, ka patiesais slimības upuru skaits ir vairākas reizes lielāks.

Atbilstoši hinduistu bēru tradīcijām mirušie tiek kremēti. Daļa kremēto tiek palaisti svētajā Gangas upē vai aprakti tās smilšainajos krastos.

Lasiet arī: Latvijas valdība piešķir 50 000 eiro cīņai ar pandēmijas sekām Indijā

Indijas ziemeļos, Bihāras un Utārpradēšas pavalstī, iedzīvotāji redzējuši vairākus simtus līķu peldam pa svēto Gangas upi. Tās krastos pacēlušās sekli ieraktu kapu kopiņas. Piemēram 10.maijā, Čausas ciemā, kas atrodas pie Bihāras un Utarpredēšas robežas, upes krastā izskalots 71 cilvēka līķis. Tas pamudinājis policiju šķērsām upei novilkt tīklu, lai noķertu iespējamas citas mirstīgās atliekas, kas pēcāk arī noticis.

Vietējās amatpersonas, žurnālisti un aculiecinieki skaidrojuši BBC, ka iemesli, kādēļ cilvēku līķi tiek palaisti upē, ir dažādi. Kā galvenie iemesli nosaukti tradīcijas un nezinātniski uzskati, nabadzība un pandēmija, kas Indijas ziemeļos strauji laupījusi lielu skaitu dzīvību.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas