Inese Vaidere Eiropas Komisijai pieprasa līdzekļus cīņai pret Krievijas propagandu

Eiroparlamenta deputāte Inese Vaidere

Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere (Vienotība) iesniegusi Eiropas Komisijai (EK) pilotprojektu par trīs miljonu eiro piešķiršanu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, īpaši Baltijas valstīm, cīņai pret Krievijas propagandu.

Atbalstu pilotprojektam izteikuši vairāki Eiropas Parlamenta deputāti, parakstot vēstuli Eiropas Savienības augstajai pārstāvei ārpolitikas un drošības politikas jomā un Eiropas Komisijas viceprezidentei  Federikai Mogerīni (Federica Mogherini).

Savā vēstulē deputāti uzsvēruši, ka Eiropas Parlamenta locekļi jau vairākkārt brīdinājuši Eiropas Savienību (ES) par Kremļa informācija kara eskalāciju pret ES kopš Krimas aneksijas 2014.gada martā. Eiropas Parlaments savā pērnā gada novembra rezolūcijā noteica, ka ES ir jācīnās pret Krievijas dezinformācijas un naidīgas propagandas kampaņu, kurā tiek izmantoti tādi instrumenti kā pseido informācijas aģentūras, kas izplata nepatiesas ziņas.

Tagad ir skaidri redzams, kas ir Krievijas propagandas mērķis: degradēt Eiropas institūcijas, radīt bailes un neizpratni ES pilsoņos, izaicinot demokrātiskās vērtības, gremdēt Eiropu un pēdējais, bet ne mazsvarīgākais, radīt iespaidu par ES austrumu valstu izgāšanos.

Eiropas Parlamenta deputāte Vaidere saka: «Ziņas par Krievijas dezinformācijas kampaņām jau vairs nešķiet nekas jauns, taču to spēku nedrīkst novērtēt par zemu. To mērķis ir graut mūsu – Rietumu demokrātiju. Kremļa rokas sniedzas tālu – gan melojot par mazākumtautību stāvokli Baltijā, gan par ķīmiskiem uzbrukumiem Sīrijā,  kā arī notikumiem Ukrainā. Eiropai ir jāstrādā kopā, lai cīnītos pret šo propagandas mašīnu.»

Tāpat EP deputāti mudināja Mogerīni izrādīt politisko gribu, atbalstu nodošanos ES vitāli svarīgām interesēm un skaidri definēt Krievijas federāciju, kā arī tās starpniekus un pilnvarniekus kā galveno naidīgu dezinformācijas operāciju avotu.

«Aizstāvēt Savienību pret Putina diktatūru un viņa plāniem paplašināt Krievijas ietekmes sfēru ES valstīs, ir jūsu, kā Eiropas Savienības augstās pārstāves ārpolitikas un drošības politikas jomā un Eiropas Komisijas viceprezidentes, pienākums,» teikts deputātu vēstulē Mogerīni.

Ref: 225.000.103.812

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas