Infektoloģe: COVID-19 uzliesmojums Latvijā nav vērtējams kā būtisks, tomēr modrība zaudēta par agru

Pagājušajā nedēļā Latvijā novērotais COVID-19 uzliesmojums nav vērtējams kā būtisks, tomēr saslimušo skaita pieaugums liek domāt, ka sabiedrība zaudējusi modrību par agru, 13.jūlija intervijā TV3 šādu viedokli pauda Rīgas Stradiņa universitātes Infektoloģijas katedras vadītāja, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas infektoloģijas galvenā speciāliste Ludmila Vīksna.

Vīksna pieļāva, ka sabiedrība cīņā pret COVID-19 līdz ar valdības lēmumiem par atvieglojumiem noņēmusi sev «iekšējos cenzorus» un vairs tik rūpīgi neievēro drošības pasākumus, kas arī novedis pie slimības uzliesmojuma.

Arī Vīksnu dara bažīgu, ka ielās ir redzams gana daudz cilvēku, kas nākuši no valstīm, no kurām Latvijā cilvēkiem nonākt nevajadzētu, piemēram, no Krievijas un Zviedrijas, kur COVID-19 izplatība joprojām ir ļoti augsta.

Lasiet arī: COVID-19 uzliesmojums: pie galdiņa ne vairāk par četriem un īsāks kafejnīcu darbalaiks

Taujāta, ko COVID-19 jomā gaidīt rudenī un ziemā, Vīksna atzina, ka teorētiski varētu aug saslimšanu skaits, bet praktiski to pateikt nevarot, jo COVID-19 joprojām ir ļoti jauna slimība.

Vīksna atzīmēja, ka par iespējamo vakcīnu pret COVID-19 joprojām nav skaidrības. Kopumā speciāliste vērtēja, ka ir vērojama visai liela steiga, meklējot risinājumus pret šo slimību, kā rezultātā parādās gana daudz nepārbaudītas informācijas, kas sākotnēji dod cerības, bet vēlāk izrādās, ka nepamatoti.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas