Latvijā situācija ar COVID-19 mierīga, taču tas var būt «klusums pirms vētras»

Latvijas Infektoloģijas centra galvenā ārste Baiba Rozentāle

Latvijā pašlaik situācija saistībā ar jaunā koronavīrusa izraisītās slimības COVID-19 izplatību ir neparasti mierīga, bet tas varētu būt arī «klusums pirms vētras», 19.marta intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta panorāma paudusi Latvijas Infektoloģijas centra galvenā ārste Baiba Rozentāle.

Daudz kas ir atkarīgs no cilvēkiem, pauda Rozentāle, norādot uz daudziem tūkstošiem, kas nupat repatriējušies no ārvalstīm. Viņa vēlreiz uzsvēra, cik ļoti nepieciešams, lai šie cilvēki nodrošina pašizolāciju, paliekot mājās un tādējādi neapdraudot akārtējo sabiedrību.

Viņa arī uzsvēra, ka virsmu dezinfekcija ir ārkārtīgi būtiska. Skaidrojot, kādēļ arī mitrā uzkopšana ir svarīga, Rozentāle stāstīja, ka «vīruss jau pats nevar pacelties gaisā». «Ja ir mitrā uzkopšana, tad viņš tur uz zemes arī paliek un nekādu ļāunumu mums nevar nodarīt.»

«80% cilvēku slimo vai nu bez simptomiem, vai ar ļoti viegliem simptomiem. Savukārt 17–18% slimo ar vidēji smagiem simptomiem.»

Jau ziņots, ka Latvijas valdība saistībā ar ārkārtējo situāciju sestdien, 14.marta, arī nolēma no 17.marta atcelt starptautiskos pasažieru pārvadājumus caur lidostām, ostām, ar autobusiem un dzelzceļa transportu, izņemot pasažieru pārvadājumus ar valsts gaisa kuģiem un militāro transportu.

Latvijas Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) 18.marta rītā intervijā raidījumam 900 sekundes sacīja, ka, balstoties uz slimības norisi citās valstīs, var prognozēt, ka ārkārtas situācija Latvijā, visticamāk, tiks pagarināta.

Vēl par šo tematu: Kariņš aicina sagatavoties ārkārtas stāvokļa turpinājumam arī pēc 14.aprīļa

Tāpat no 17.marta aizliegta personu un transportlīdzekļu pārvietošanās caur lidostu, ostu, dzelzceļa un autoceļu Eiropas Savienības ārējās robežas robežšķērsošanas vietām, kā arī robežšķērsošanas vietās, kas paredzētas vietējai pierobežas satiksmei, izņemot kravu pārvadājumus.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas