Inficēto skaitam pārsniedzot 16 miljonus, PVO atzīst koronavīrusa krīzi par līdz šim smagāko

PVO ģenerāldirektors Tedross Adhanoms Ghebrejesuss

COVID-19 ir līdz šim smagākā pasaules veselības aprūpes ārkārtas situācija, kādu savā vēsturē ir izsludinājusi Pasaules Veselības organizācija (PVO). Tās vadītājs nācis klajā ar paziņojumu brīdī, kad pandēmijas laikā inficēto cilvēku skaits pārsniedzis 16 miljonus, vēsta britu raidorganizācija BBC.

PVO pirms jaunā koronavīrusa par pasaules veselības ārkārtas situācijām iepriekš izsludinājusi divus ebolas uzliesmojumus, kā arī zikas vīrusa, cūku gripas un bērnu triekas uzliesmojumu. COVID-19 izplatība pasaulē kopš 2020.gada janvāra ir bijusi ļoti plaša. Šajā laika posmā līdz pirmdienai 27.jūlijam pasaulē ir apstiprināti 16 249 165 inficēšanās gadījumi un 649 208 cilvēku nāve no slimības izraisītām komplikācijām.

«Kad es 30.janvārī izsludināju starptautiskas nozīmes veselības ārkārtas situāciju, (..) ārpus Ķīnas bija mazāk nekā 100 gadījumi un neviena nāves gadījuma,» pirmdien, 27.jūlijā, sacījis PVO vadītājs Tedross Adhanoms Ghebrejesuss (Tedros Adhanom Ghebreyesus).

Viņš norādījis, ka pēdējo sešu nedēļu laikā kopējais inficēšanās gadījumu skaits ir turpat divkāršojies.

Lai arī cilvēce cīņā pret vīrusu ir pielikusi milzīgus pūliņus, «mums priekšā ir garš, smags ceļš,» lai to uzveiktu, sacījis PVO vadītājs, vēsta BBC.

Saistītie raksti

2 KOMENTĀRI

  1. Iedzersim liepziedu tēju ar medu un lūgsim Latvju Dievu svētību! Padzīsim Kovidu (Covid-19), kvēpinot kadiķa zariņu. Lūgsim Dabas Māti, lai Kovids (Covid-19) pamet mūsu zemīti! Lūgsim Laimu, lai mums būtu laba veselība! Lai Latvju Dievi stāv mums klāt!
    Stipru veselību no sirds vēlot, Skolnieciņš
    [Latvju Skaudības Dievs]
    ©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
    #LatvjuDievuSvētība #DabasMāte

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas