«Inficēts nenozīmē saslimis!» profesore skaidro, kas ir tas procents vakcinēto, kuri tomēr uzrādās kā vīrusa nēsātāji

Kāda RīgaTV 24 skatītāja raidījumā Uz līnijas norāda, ka ikdienas statistikā par jaunajiem Covid-19 gadījumiem, kuru publicē Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), redzams, ka daļa inficēto arī ir jau pret koronavīrusu vakcinējušies cilvēki. Tas liekot jautāt, ar kādu vakcīnu šie cilvēki ir potēti, ja arī pēc tās iegūšanas saslimst.

Rīgas Stradiņa universitātes profesore, Bioloģijas un mikrobioloģijas katedras vadītāja Juta Kroiča raidījumā norāda, ka inficēts nenozīmē, ka cilvēks ir saslimis. «Starp inficēšanos un saslimšanu ir milzu atšķirība. Šie norādītie procenti ir cilvēki, kuri ir vīrusa nēsātāji. Tā, iespējams, ir pavisam nejauša atradne, bet vai viņiem ir simptomi? Varbūt, ka nē, jo šeit jāskatās, cik no viņiem nonāk slimnīcā,» norāda Kroiča.

Pēdējie SPKC dati liecinot, ka 98,7% cilvēku, kuri ar Covid-19 saslimuši un nonākuši slimnīcā nav vakcinēti vai nav noslēguši vakcinācijas kursu. «Tātad 1,3% hospitalizētie pacienti bija saņēmuši abas devas, taču šeit jautājums – vai šie cilvēki nonāca slimnīca, jo viņiem bija kāda kaite, kuras izmeklēšanas laikā atklāja arī Covid-19, vai viņi patiesi bija hospitalizēti dēļ Covid-19 infekcijas,» iespējamās situācijas apraksta profesore.

Kā piemēru Kroiča min kādu uzņēmuma kolektīvu, kuru veido 20 darbinieki un visi bija vakcinēti pret Covid-19. «Kāds no šī kolektīva bija devies uz pasākumu, kurā bija nevakcinēti cilvēki, kuri izrādījās arī saslimuši ar jauno koronavīrusu. Persona, kura bija šajā pasākumā devās veikt Covid-19 testu, kas izrādījās pozitīvs – viņš bija infekcijas nēsātājs bez simptomiem. Informējot kolēģus, kuri arī pēc tam veica Covid-19 testu, izrādījās, ka vēl četri ir infekcijas nēsātāji.»

«Bet jautājums – vai viņi bija slimi vai inficējās. Un šeit nevajag šos divus terminus jaukt,» norāda profesore.

Raidījums tapis sadarbībā ar Nacionālo veselības dienestu, norāda RīgaTV 24.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas