Eurostat: Latvijā septembrī bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā šogad septembrī bijusi augstāka gada inflācija nekā Eiropas Savienībā (ES) un eirozonā vidēji, liecina trešdien, 16.oktobrī, publiskotie ES statistikas biroja Eurostat dati, kas apkopoti par 27 bloka dalībvalstīm. 

Gada inflācija Latvijā septembrī bijusi 2,3%. Augstāka inflācija pagājušajā mēnesī bijusi Rumānijā (3,5%), Slovākijā (3%), Ungārijā (2,9%), Nīderlandē (2,7%), Čehijā (2,6%) un Polijā (2,4%). Pēc Latvijas seko Igaunija (2,2%), Lietuva (2%), Lielbritānija un Slovēnija (abās valstīs 1,7%), kā arī Malta un Bulgārija (abās valstīs 1,6%).

Septembrī salīdzinājumā ar 2018.gada devīto mēnesi inflācija reģistrēta visās ES dalībvalstīs, izņemot Kiprā un Portugālē, kur patēriņa cenas gada griezumā saruka attiecīgi par 0,5% un 0,3%.

Zviedrijā gada laikā patēriņa cenas kāpušas par 1,3%, Austrijā par 1,2%, bet Luksemburgā un Francijā kāpums bijis 1,1%, tālāk seko Somija (1%), Vācija (0,9%), Horvātija, Īrija un Beļģija (visās valstīs 0,9%), Dānija (0,4%), kā arī Itālija, Spānija un Grieķija (0,2%).

ES vidēji gada inflācija septembrī bijusi 1,2%, bet eirozonā veidojusi 0,8%.

Savukārt salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi – augustu – patēriņa cenas septembrī gan ES, gan eirozonā pieaugušas par 0,2%.

Latvijā un Igaunijā salīdzinājumā ar augustu patēriņa cenas septembrī samazinājušās par 0,2%, bet Lietuvā tās mēneša izteiksmē pieaugušas par 0,9%. Visaugstākā mēneša inflācija bijusi Grieķijā (1,5%), Itālijā un Portugālē (abās valstīs 1,4%), kā arī Austrijā (1%), bet augstākā mēneša deflācija fiksēta Kiprā (–1,8%), Bulgārijā (–1,2%), kā arī Maltā un Nīderlandē (abās valstīs –1,1%).

Mēneša izteiksmē patēriņa cenas stabilas saglabājušās Luksemburgā, Ungārijā un Somijā.

Dati gan gada, gan mēneša izteiksmē nav pieejami par Lielbritāniju.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas